Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Pardubický kraj vypisuje dvě soutěže na opravy Domu hudby


Pardubice - Pardubický kraj vypisuje dvě soutěže na opravy Domu hudby v Pardubicích. Jedna se týká zateplení budovy za 38 milionů korun, druhá pak modernizace společenské části za 45 milionů korun. Úpravy omezí činnost Komorní filharmonie Pardubice, která v budově sídlí, uvedla v tiskové zprávě Zuzana Nováková z kanceláře hejtmana.


Projekty oprav jsou připravené, zbývá v soutěži vybrat dodavatele obou staveb, které na sebe navazují. Zateplování by se mělo dělat letos od června do srpna a modernizace společenské části od 1. července 2019 do konce února příštího roku. "Předpokládáme, že Komorní filharmonie Pardubice se do svých domovských prostor vrátí od března 2020," uvedl náměstek hejtmana Roman Línek (Koalice pro Pardubický kraj).

Energeticky úsporná opatření musejí zachovat oceňovaný výtvarný výraz exteriéru budovy. Nová hliníková okna i dveře budou mít identické tvarové členění i barevnost, ale mnohem lepší izolační vlastnosti. Během stavby také stavbaři vymění vzduchotechnická zařízení pro výměnu vzduchu v sálech budovy.

Po modernizaci získají koncertní sály vyšší tepelný a hygienický komfort, zlepší se jejich akustické vlastnosti a vybavení audiovizuální technikou. Nový vzhled dostane promenáda v prosklené chodbě, která návštěvníkům poskytne výhled na zámek, bude tam i pohodlné posezení či mobilní pult pro obsluhu návštěvníků akcí.

Rekonstrukcí podstoupí i toalety a zázemí sálů jako šatny, sklad mobiliáře a další příslušenství. V dalších letech by měla na tyto projekty navázat třetí etapa modernizace Domu hudby, která se bude týkat školských prostor Konzervatoře Pardubice a základní umělecké školy. Město Pardubice se navíc zavázalo upravit venkovní prostory kolem Domu hudby, které jsou v jeho vlastnictví.
Autor: ČTK, 25.03.19 14:55
Návštěvnost: 20 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.