Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Nejvyšší kontrolní úřad vypsal zakázku na nové sídlo

foto: Anna Vacková, E15
Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) spustil výběrové řízení na výstavbu nového sídla v pražských Holešovicích. O část dvou budov na rohu Ortenova náměstí se budou kontroloři dělit s parlamentní knihovnou a archivem Poslanecké sněmovny. Podle serveru E15.cz, který dnes o vypsání zakázky informoval, přesáhne hodnota stavební zakázky 570 milionů korun. Část dvou nových budov na rohu Ortenova náměstí vyhrazena pro potřeby parlamentní knihovny a archivu Poslanecké sněmovny.


Nové sídlo NKÚ bude mít rozlohu 7500 m² a vyroste na pozemku, který úřad vlastní. Po dokončení bude tvořit jednotný prostor s areálem bývalého holešovického pivovaru.

"Veškerá zadávací dokumentace k stavbě by měla být dostupná začátkem týdne," sdělil serveru E15.cz mluvčí kontrolního úřadu Jaroslav Broža. Architektonickou kancelář Masák&Partner, která bude mít podobu budov na starosti, vybral NKÚ již počátkem loňského roku, uvedl server.

Přibližně dvě třetiny rozpočtu na stavbu budovy mají jít ze státního rozpočtu. Zbývající částku pokryjí úspory NKÚ z dřívějších let.

V současnosti sídlí NKÚ v holešovické budově Tokovo, která patří společnosti CPI. Nynější nájemní smlouva má skončit v roce 2023. O výstavbě nové budovy NKÚ se spekuluje již několik let.
Autor: ČTK, 25.03.19 08:15
Návštěvnost: 31 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.