Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dostavba Malých lázní v Náchodě vyjde na 14,9 mil. Kč

Náchod - Dostavbu rozestavěného projektu Malých lázní s kolonádou ve čtvrti Běloves v Náchodě by měla zajistit za 14,95 milionu korun firma Průmstav Náchod. Zvítězila v soutěži tří stavebních firem, nabídla nejnižší cenu. ČTK to dnes řekla mluvčí náchodské radnice Nina Adlof. Stavební práce by mohly začít začátkem dubna.

"Pokud nevzniknou žádné komplikace, tak v prvním dubnovém týdnu bychom mohli s firmou podepsat smlouvu. Dostavba by pak mohla hned začít," řekla ČTK Adlof. Podle ní by mělo být hotovo do šesti měsíců od převzetí staveniště stavební firmou, tedy začátkem října.

Proti původnímu harmonogramu je to téměř roční zpoždění. Třináctimilionová evropská dotace, kterou město na stavbu získalo, není posunutím termínu ohrožena.

Lázně předloni na podzim začala stavět firma Green Project. Stavbu dovedla do necelé poloviny, ale dokončit ji nezvládla. Staveniště v podobě hrubé stavby firma předala na konci loňského roku zpět městu. Vůči firmě Green Project město uplatnilo smluvní sankci přes milion korun. Firma ji podle mluvčí radnice dosud neuhradila.

Stavba Malých lázní je prvním krokem obnovy lázeňství v Náchodě po více než 20 letech. Projekt v hodnotě kolem 20 milionů korun spočívá v obnově a využití historického areálu Malých lázní. Radnice tam na městských pozemcích ve vrtech Běla a Jan našla nový zdroj minerální vody pro lázně. Středem obnoveného areálu Malých lázní bude replika prvorepublikové vily Komenský, v níž bude expozice o historii lázeňství a kavárna. Má u ní vzniknout i kolonáda s pramenem minerálky dovedené z nových vrtů.

Malé lázně leží zhruba půl kilometru vzdušnou čarou od hlavního lázeňského areálu v Bělovsi, který je v soukromých rukách a od roku 1996 je uzavřený a chátrá. I tento areál by měla čekat lepší budoucnost. Předloni se novým vlastníkem areálu stala pražská společnost IDA SpaMed, která následně deklarovala zájem lázně obnovit.
Autor: ČTK, 21.03.19 15:10
Návštěvnost: 43 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.