Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Brno chce při Špitálce vybudovat novou čtvrť až pro 4000 lidí


Brno - Brno chce vybudovat novou čtvrť v části nevyužívaného areálu brněnských tepláren při ulici Špitálka. V budoucnu by tam mohly vzniknout byty až pro 4000 lidí. V tiskové zprávě to uvedl náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL). Brno uspořádalo na podobu čtvrti soutěž, do níž přišlo 26 návrhů. Vyhrála kancelář Aulík Fišer architekti. Z idejí nejlepších návrhů Brno vytvoří studii širšího území, která bude podkladem pro změnu územního plánu pro výstavbu.


Území se nachází mezi ulicemi Špitálka, Cejl, Koliště a Radlas. Z jihu je ohraničené železniční tratí. Má rozlohu zhruba 25 hektarů. Nová čtvrť by měla nabídnout byty, kanceláře, služby, ale také zázemí pro volný čas a relaxaci. "Soutěž splnila cíl přinést řešení na proměnu nevyužívané části průmyslového areálu tepláren, kde by měla vyrůst živá městská čtvrť se smíšenou výstavbou," uvedla primátorka Markéta Vaňková (ODS). Podle ní může záměr sloužit jako příklad pro využití dalších brownfieldů v centru města.

Spolu s byty má plánovaná městská čtvrť nabídnout i nové pracovní příležitosti a služby. "Bude to atraktivní lokalita v docházkové vzdálenosti historického centra," poznamenal Hladík.

Na podobu čtvrti město loni na podzim vyhlásilo soutěž, nyní rozhodla odborná porota složená z odborníků. Vybírala z 26 návrhů z České republiky, Slovenska, Srbska, Belgie, Litvy, Velké Británie, Japonska a Singapuru. Vyhrála pražská architektonická kancelář Aulík Fišer architekti. "Návrh je ambiciózní, a přitom realistický. Autoři propojují okruh městských parků s nábřežím Svitavy. Parky pak tvoří základní osy, podél kterých je členěna výstavba. Zároveň tím vytváří řadu rozmanitých veřejných prostranství, ale také hustou síť stezek pro pěší a cyklisty," uvedl Michal Sedláček, ředitel Kanceláře architekta města Brna, která soutěž pořádala. Podle něj návrh také citlivě pracuje s průmyslovými budovami, které bylo nutné nechat stát kvůli provozu tepláren.

V oblasti dnešních tepláren by v budoucnu měla vzniknout i nová dopravní spojnice, městská třída, která má spojit sever a jih Brna. Bulvár s prodejnami v přízemí domů bude sloužit pěším, cyklistům i hromadné dopravě.
Autor: ČTK, 21.03.19 15:05
Návštěvnost: 37 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.