Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Brno a kraj dohodly se státem podporu při stavbě haly pro Kometu


Brno - Brno a Jihomoravský kraj se dohodly se státem na jeho finanční spoluúčasti při stavbě haly pro hokejovou Kometu. Částka zatím není jasná, ale jde o stovky milionů korun, řekla dnes novinářům primátorka Markéta Vaňková (ODS). Stovkami milionů by se měly podílet také kraj i Brno. Multifunkční hala za více než miliardu vznikne na výstavišti a má mít kapacitu 12.000 lidí. Podle Vaňkové město zváží založení spolku nebo firmy, která by byla investorem celé stavby. Snahou je, aby se v nové hale mohl konat světový hokejový šampionát v roce 2024.


Zástupci města a kraje jednali o hale s vládním zmocněncem pro sport a poslancem Milanem Hniličkou (za ANO), který je bývalým hokejovým brankářem. "Máme příslib od státu, že se chce na tomto projektu podílet. Je zájem o to, aby se v hale mohlo konat mistrovství světa v roce 2024," uvedla Vaňková.

Podle ní zatím není jasné, kolik by měl stát dát peněz. "Bavíme se ale o částce v řádu stovek milionů korun," řekla Vaňková. Hejtman Bohumil Šimek (ANO) uvedl, že by se stovkami milionů měl podílet i Jihomoravský kraj. Stavbu haly označuje za prioritu. "Kraj a Brno aktuálně žijí hokejem. Je smutné, že už taková hala v Brně dávno není. Bude centrem pro sport dětí, mládeže a poskytne zázemí pořádání významných akcí s mezinárodním přesahem," řekl Šimek.

Podle Vaňkové se nyní jedná o tom, jakou podobu by měl mít subjekt, který bude investorem. Je možné, že vznikne nový spolek nebo firma. "Možná budou účastníky jen město a kraj, nebo k tomu přistoupí i další společníci jako Kometa nebo výstaviště, případně jiný subjekt," dodala Vaňková.

Hala pro Kometu měla být původně v lokalitě za Lužánkami, kde ale město dlouhodobě řeší majetko-právní spory. Kometa předloni po 51 letech získala titul v nejvyšší hokejové soutěži a loni ho obhájila. Proto politici začali mluvit o tom, že by hala mohla vzniknout na výstavišti. Nejprve minulé vedení města v čele s hnutím ANO zvažovalo její vznik v místě současného zastaralého velodromu, který se přemístí do Hněvkovského ulice. Nová koalice vedená ODS ale rozhodla, že hala bude na výstavišti v blízkosti pavilonu Z, kde je podle koalice lepší dopravní napojení na MHD a také větší prostor pro parkování.

Hala za 1,4 miliardy korun má mít kapacitu 12.000 lidí. Sloužit má nejen sportu, ale i jiným kulturním nebo společenským akcím. Kometa nyní hraje v DRFG aréně s kapacitou 7700 diváků, což ale mnohdy nestačí.
Autor: ČTK, 20.03.19 15:50
Návštěvnost: 37 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.