Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Brňané mohou hlasovat o podobě bydlení v Nové Zbrojovce


Brno - Brňané mohou až do poloviny dubna hlasovat o podobě bydlení v rezidenční části areálu bývalé Zbrojovky. Na internetových stránkách projektu nebo v Kanceláři architekta města Brna si mohou prohlédnout šest návrhů podoby té části bývalé továrny, která sousedí s nábřežím řeky Svitavy. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí majitele areálu CPI Property Group Jakub Velen.


Zóna, kterou developer označuje číslem čtyři, je druhou největší oblastí v někdejším továrním areálu. "Oblast leží v blízkosti řeky, má jihozápadní orientaci a je nejdále od železnice. To ji předurčilo výhradně k rezidentním účelům," uvedl Zdeněk Havelka, výkonný ředitel CPI Property Group. Lidé už mohli hlasovat o podobě tří částí areálu, naposledy šlo o centrální část v místě bývalé kotelny s vysokým komínem.

U zóny 4 určené pro bydlení dostali architekti za úkol vytvořit čtvrť s různými typy a standardy bydlení. Kromě konkrétních návrhů mohou tentokrát lidé také hlasovat v anketě. "Rádi bychom si ověřili, jaký typ bydlení by zde lidé vlastně uvítali," dodal Havelka. Po zveřejnění návrhů všech šesti zón chce investor názory a reakce lidí vzít v potaz.

V současnosti se pracuje na rekonstrukci bývalé nářaďovny v severovýchodní části, která bude sloužit administrativě. První nájemníci by se do ní mohli stěhovat koncem roku.

Areál po bývalé Zbrojovce je dvacetihektarový brownfield na území Židenic. Jeho přestavba začala demolicemi v roce 2017 a bude postupovat po částech pravděpodobně víc než deset let. Ze 100 objektů zůstanou stát jen čtyři, areál se stane prostupný a přístupný z více stran. Dnes se do něj lze dostat jen z Lazaretní ulice. Bydlení by zde mělo v budoucnu najít okolo 10.000 lidí.
Autor: ČTK, 19.03.19 21:00
Návštěvnost: 41 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.