Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Tábor plánuje v místech, kde byla synagoga, parkovací dům


Tábor - Tábor plánuje poblíž historického centra v místě, kde bývala synagoga, výstavbu parkovacího domu. Objekt by měl zároveň připomínat historii tohoto místa. Město vypíše na projekt architektonickou soutěž. Parkovací dům s kapacitou dvou stovek aut by měl mít mimo jiné dvě podzemní patra. Vizuálně nesmí stavba narušovat pohled na historickou část města, v níž se prostor nachází. Novinářům to dnes řekl táborský starosta Štěpán Pavlík (Tábor 2020).


"Stavba je obrovská výzva pro architekta. Musí být pohledná a také funkční. To třeba znamená, že je třeba se vypořádat s oblouky a poloměry na sjíždění a tak dále. Nechceme, aby to byla pouze garáž, ale jde nám i o ten duchovní prvek místa," uvedl starosta.

Kromě dvou podzemních podlaží projekt počítá i s prostory pro stání v přízemí a v patře. Střecha by pak podle starosty mohla fungovat jako vyhlídka s kavárnou.

Duchovní rozměr vidí Pavlík v tom, aby místo srozumitelně odkazovalo na historii. "Napadá mě například vizuál na fasádě stavby. Může to být ale připomínkové místo na střeše, nebo třeba hebrejské nápisy na zdích, kde budou parkovat auta," uvedl. Pavlík zatím netuší, kolik projekt bude stát. Odhaduje, že stavět by se mohlo začít v horizontu tří až čtyř let.

Nová táborská synagoga z 19. století byla postavena v orientálním slohu. K bohoslužbám sloužila až do druhé světové války, následně se z ní stalo skladiště. Představitelé minulého režimu nechali objekt v roce 1977 zbořit. Nyní je místo ní na prázdné ploše před Hotelem Dvořák parkoviště. Synagogu zde připomíná od roku 1992 pamětní deska.
Zdroj: Marek Bílek
Vložil: ČTK, 19.03.19 14:40
Návštěvnost: 30 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.