Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vláda je proti zřízení jednoho stavebního úřadu pro celou Prahu


Praha - Ministři ve Sněmovně nepodpoří iniciativu poslance ČSSD Petra Dolínka zřídit v Praze jeden stavební úřad pro celé město. Návrh není podle vlády systémový a v souladu s chystaným novým stavebním zákonem. Navíc by podle návrhu v obou stupních územních řízeních, tedy i o odvoláních proti nim, rozhodoval jeden úřad. "Není úplně vhodné, aby přezkoumával stanovisko ten, kdo ho vydá," řekl na dnešní tiskové konferenci po jednání kabinetu ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (za ANO).


V hlavním městě nyní o stavbách rozhoduje 22 stavebních úřadů, které působí na radnicích městských částí. Dolínek tvrdí, že navrhovaná změna by zrychlila rozhodování v územních řízeních. Zamezilo by se podle něho také podezřením, že úředníci stavebních úřadů na radnicích nejsou při rozhodování nezávislí a mohou podléhat politickým vlivům.

Chystaný vládní návrh nového stavebního zákona by měl podle ministerstva pro místní rozvoj zkrátit povolovací řízení u staveb ze současného průměru 5,4 roku na jeden rok. Územní řízení, stavební řízení a hodnocení vlivů na životní prostředí by se spojilo do jednotného povolovacího řízení. Věcný záměr předpokládá celkovou reformu stavebních úřadů a zavedení takzvané fikce souhlasu.

Nový stavební zákon, na jehož adresu zní i kritika, by měl být účinný od roku 2021. Stejnou účinnost navrhuje pro svou novelu také Dolínek.
Autor: ČTK, 18.03.19 16:05
Návštěvnost: 42 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.