Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Karel Vranovský : Japanese Home

Přednáška Japanese Home Karla Vranovského 18. března 2019 v 17:30 hodin na Křížkovského ulici 12Olomouci účastníkům představí některé zajímavé aspekty japonské architektury a okolností, které ji po staletí formovaly. Jako nástroj nám bude sloužit nahlédnutí především do architektury obyčejných japonských rodinných domů, o kterých věříme, že nám můžou prozradit o světě japonského života více než leckterý vznosný palác či chrám. Rádi bychom se zamysleli nad přírodními podmínkami, kulturními zvyklostmi, filozofií i obyčejnou každodenní realitou, jenž se zrcadlí ve zdech a pilířích domů, jenž obyčejným japoncům poskytují ochranu dnes stejně, jako před pěti sty lety. Tématem přednášky není tolik architektura samotná, nýbrž vztah japonské architektury ke kultuře, prostředí a každodennosti.

Přednáška bude probíhat v anglickém jazyce.

Karel Vranovský studuje kulturní antropologii a obecnou lingvistiku na Univerzitě Palackého v Olomouci. O japonskou kulturu se zajímá od svých čtrnácti let, z počátku nezávazně, dnes především z antropologického hlediska. Za zájem o specifické hledání spojnic mezi architekturou, kulturou a estetikou vděčí především dlouhodobé spolupráci se svým bratrem Janem, jenž získal architektonické vzdělání na Tokijské univerzitě a dnes v Japonsku působí jako architekt a fotograf.

Facebooková událost >
Zdroj: Japonský klub Olomouc
Vložil: Tisková zpráva, 17.03.19 20:35
Návštěvnost: 22 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.