Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Legenda si říká o novou podobu
Legenda si říká o novou podobu

Letos je tomu už padesát roků, co z výrobní linky rýmařovského závodu lehké prefabrikace dřeva vyjely první licenční domy "OKAL" 117. Tento typ pak po dvě desetiletí v někdejším Československu formoval názor veřejnosti na moderní rodinný dům a v inovované podobě je pod názvem SOLO 117 v nabídce společnosti RD Rýmařov dodnes.

Ovšem typem SOLO 117 inovace proslaveného "okálu", jak si zvykla říkat česká veřejnost, nekončí. "OKAL" 117 byl svého času fenoménem zdejšího stavebního trhu, dnes v oboru platí za legendu. Byl rýmařovským podnikem postaven ve více než 18 tisících exemplářů! A to je určitě výzva i pro budoucnost!

Společnost RD Rýmařov v rámci letošního jubilea hodlá dát tomuto domu novou podobu a zachovat ho nadále ve své nabídce. Vyhlašuje soutěž pro odbornou veřejnost, architekty, projektanty a studenty fakulty architektury a stavebních fakult. Cílem je tento jednopodlažní dům s obytným podkrovím inovovat v duchu současných předpisů, zvyklostí a trendů.

Návrh zaslaný do soutěže musí být vyexportován do souboru *pdf, musí obsahovat kótovaný půdorys přízemí a podkroví, i řez domem. Vnější rozměry jsou dány původní dispozicí, která je k dispozici na webu RD Rýmařov. Dalším podkladem pro hodnocení jsou pohledy ze čtyř světových stran ve 2D formátu. Součástí soutěžní dokumentace musí být rovněž výpočet energetických parametrů s návrhem primárního a doplňkového zdroje energie na vytápění a ohřev teplé vody, v parametrech nulového domu podle současné legislativy. Používané konstrukce jsou rovněž k dispozici na webu RD Rýmařov.
Vítězný návrh bude ohodnocen částkou 80 000 Kč.

Více informací o soutěži na www.rdrymarov.cz
Autor: Tisková zpráva, 20.03.19 20:50
Návštěvnost: 20 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.