Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
O dostavbu Malých lázní v Náchodě usilují tři firmy

Náchod - Do soutěž na stavební firmu pro dokončení rozestavěného projektu Malých lázní s kolonádou ve čtvrti Běloves v Náchodě se přihlásily tři firmy. Odhadovaná cena zakázky je 11,85 milionu korun bez DPH. ČTK to dnes řekla mluvčí radnice Nina Adlof. Vítěznou firmu radnice zveřejní do konce března.

"Nabídky musíme zkontrolovat a vyhodnotit. Vybraná stavební firma by mohla zahájit práce v dubnu, hotovo by mohlo být do šesti měsíců, tedy v září nebo v říjnu," řekla ČTK Adlof.

Proti původnímu harmonogramu by to znamenalo téměř roční zpoždění. Třináctimilionová evropská dotace, kterou město na stavbu získalo, není posunutím termínu ohrožena.

Lázně předloni na podzim začala stavět firma Green Project. Stavbu dovedla do necelé poloviny, ale dokončit ji nezvládla. Staveniště v podobě hrubé stavby firma předala na konci loňského roku zpět městu. Vůči firmě Green Project město uplatnilo smluvní sankci přes milion korun. Firma ji podle mluvčí radnice dosud neuhradila.

Stavba Malých lázní je prvním krokem obnovy lázeňství v Náchodě po více než 20 letech. Projekt v hodnotě kolem 20 milionů korun spočívá v obnově a využití historického areálu Malých lázní. Radnice již v lokalitě na městských pozemcích ve vrtech Běla a Jan našla nový zdroj minerální vody pro lázně.

Středem obnoveného areálu Malých lázní bude replika původní prvorepublikové vily Komenský, v níž vznikne expozice o historii lázeňství a kavárna. Má u ní vzniknout i nová kolonáda s pramenem minerálky dovedené z nových vrtů.

Malé lázně leží zhruba půl kilometru vzdušnou čarou od hlavního lázeňského areálu v Bělovsi, který je v soukromých rukách a od roku 1996 je uzavřený a chátrá. I tento areál by měla čekat lepší budoucnost. Předloni se novým vlastníkem areálu stala pražská společnost IDA SpaMed, která následně deklarovala zájem lázně obnovit.
Autor: ČTK, 15.03.19 15:25
Návštěvnost: 25 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.