Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Brno opraví za 13,5 milionu dvě budovy na ústředním hřbitově


Brno - Brno za 13,5 milionu opraví dvě budovy u vjezdu na ústřední hřbitov. V objektech sídlily vrátnice a zahradnické středisko, ale nyní jsou ve špatném stavu. V tiskové zprávě to uvedla Zuzana Gregorová z tiskového oddělení brněnského magistrátu. Podle náměstka primátorky Petra Hladíka (KDU-ČSL) práce začnou asi v dubnu, nebo květnu a skončí příští rok. V budovách dál zůstanou vrátnice a kanceláře.


Objekty se nacházejí u vjezdu z Jihlavské ulice. "Nyní jsou ve značně nevyhovujícím stavu. Ve spolupráci s památkáři se plánuje jejich kompletní rekonstrukce. Chráněné prvky zůstanou zachované," uvedla Gregorová.

Město má na opravy již připraveny peníze v rozpočtu na letošní rok. "S opravou se začne neprodleně po výběru zhotovitele v dubnu, nebo květnu. Termín dokončení můžeme jen odhadovat. Pokud nenastanou komplikace, věřím, že na jaře příštího roku se podaří cenným stavbám vrátit jejich krásu," řekl Hladík.

Investici bude zajišťovat příspěvková organizace města Správy hřbitovů města Brna. Na starosti má všech 11 hřbitovů v Brně, které mají kolem 100.000 míst. Ústřední hřbitov je z nich největší.

Významné investice se hřbitov dočkal před pěti lety, kdy bylo za skoro 40 milionů opraveno krematorium. Obnovy se dočkalo i parkoviště a u Jihlavské ulice vznikl vstup, v němž jsou prodejna květin spojená s občerstvením a prodejna kamenictví. Součástí tehdy byla i stavba budovy u vstupu na hospodářský dvůr krematoria. Vzniklo tam kontaktní místo pro pozůstalé.
Autor: ČTK, 14.03.19 14:45
Návštěvnost: 22 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.