Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Hradec Králové odmítl dohodu se stavební firmou, bude se soudit

Hradec Králové - Zastupitelé Hradce Králové dnes odmítli zaplatit stavební firmě Prima 8,5 milionu korun za to, že firma předá městu zpět staveniště rozestavěné Základní umělecké školy Střezina. Město chystá na firmu žalobu, jíž se bude domáhat vyklizení a předání staveniště. Platba 8,5 milionu korun byla součástí dohody o narovnání mezi městem a firmou, kterou zastupitelé odmítli. Pro dohodu zvedli ruku pouze dva zastupitelé z 33.

Přestavba Střeziny za 200 milionů korun začala loni v lednu, ale práce nabraly několikaměsíční zpoždění a radnice se rozhodla pro ukončení smlouvy se stavební firmou Prima. Firma na konci června od kontraktu sama odstoupila, zdůvodnila to špatnou projektovou dokumentací předloženou městem. Bývalé vedení města navrhlo, že v rámci smírného ukončení kontraktu radnice firmě dá 8,5 milionu korun. Původně firma za provedené práce a ušlý zisk žádala přes 16 milionů korun.

Nové vedení města tvořené trojkoalicí ANO, ODS a Změny pro Hradec se podle primátora Alexandra Hrabálka (za ODS) snažilo vyjednat lepší podmínky dohody s nižší platbou ze strany města, ale nebylo úspěšné.

Město tak nyní podle tajemnice magistrátu Markéty Bartušové připraví žalobu na vyklizení a předání staveniště. Uvedla, že odvedené práce má firma od města zaplacené. "Staveniště potřebuje zabezpečit proti dalšímu znehodnocení objektů, které stavební firma začala opravovat jako první a jsou rozestavěné," uvedl mluvčí radnice Petr Vinklář.

Až se radnice staveniště domůže zpět, hodlá na přestavbu Střeziny vypsat novou soutěž. Pro nový tendr chce radnice původní projektovou dokumentaci upravit.

Umělecká škola Střezina, kterou navštěvuje přes 2000 žáků, na svou moderní budovu čeká čtvrt století. Hlavní částí projektu je rekonstrukce bývalé pavilonové Základní školy Jih na Slezském Předměstí, kde má škola již nyní své hlavní sídlo.
Zdroj: Zdeněk Rychtera
Vložil: ČTK, 13.03.19 08:05
Návštěvnost: 33 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.