Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Originální řešení fasády se šablonami
Originální řešení fasády se šablonami
Kreativní omítky StoSignature v praxi

Systém kreativních omítek StoSignature dovoluje tvorbu originální povrchové úpravy, přesně podle představ architekta a investora. Jeho možnosti ukazuje i fasáda nového dětského centra Kita v německém Frankfurtu. Centra Kita Frankfurt se starají o děti předškolního věku a jedno z takových zařízení je i v nové rezidenční oblasti New Atterberry v severo- východní části Frankfurtu. Pouliční severní fasáda objektu svým kreativním designem originálně a současně nenápadně napoví, komu je budova určena.

Vize architektů přetavená do reality

Cílem architektů z atelieru dirschl.federle_architekten bylo vytvořit fasádní ornament, který by umožnil, aby na severní straně objektu s velkou a částečně uzavřenou fasádou vznikl jemný a nenápadný obraz. Východiskem byla myšlenka použít jako grafický motiv papírové řetězce z dětství. Tvůrci nechtěli vytvořit jasnou a očividnou grafiku, ale aby byl nápad rozpoznatelný až při pozornějším pohledu.

Aplikace kreativních omítek StoSignature

Z pohledu realizace nešlo o nijak složité řešení, naopak - použitý typ designové omítky by se snadno mohl aplikovat mnohem častěji. Aplikace spočívala v použití dvou různě zrnitých omítek a v jednoduchých, ručně vyráběných dřevěných šablonách, přesně rozmístěných pod sebou v řadách. Primární, plně funkční vrstva hladké omítky tvoří základ druhé, hrubé vrstvy omítky, aplikované jako dekorace. Tato technika může být použita k implementaci všeho: od jednoduchých, geometrických tvarů až po složitější vzory.

Objednejte si bezplatné vzorky kreativních omítek StoSignature

I tato realizace ukazuje, jak je možné díky unikátnímu systému materiálů, textur, technik a efektů StoSignature tvůrčím způsobem využít kombinaci dostupných omítek a povrchových úprav a s jejich přispěním vytvořit zajímavou a originální fasádu. Fascinující svět omítek StoSignature vám přiblíží i box vzorků s nejoblíbenějšími povrchy a strukturami. I díky němu se na vlastní oči přesvědčíte, že s tímto systémem kreativních omítek je možné téměř vše, a že konečný vzhled fasády závisí jen od představivosti architekta. Stačí, když na stránkách www.sto.cz/fasady vyplníte registrační formulář a společnost Sto vám pak zašle výběr těch nejoblíbenějších kreativních struktur ze systému StoSignature.
Zdroj: Sto s.r.o.
Vložil: Tisková zpráva, 15.03.19 11:00
Návštěvnost: 18 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.