Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Město Děčín vybuduje novou obřadní síň za 5,5 milionu korun


Děčín - Více než 5,5 milionu korun chce investovat město Děčín do nové obřadní síně v prostorách po městské knihovně v magistrátní budově na Mírovém náměstí. Možnost vybudovat novou obřadní síň na děčínském zámku nakonec město zavrhlo kvůli nedostatečným parkovacím kapacitám a složitému přístupu pro handicapované. ČTK to dnes řekl mluvčí města Luděk Stínil.


Realizace projektu je naplánována na letošní rok. Do pondělka se mohou firmy hlásit do výběrového řízení na stavební úpravy interiéru nové obřadní síně. "Zakázka je rozdělena na dvě části: na stavební práce a na dodávku nábytku do interiéru síně," upřesnil mluvčí. Návrh nové obřadní síně vznikal ve spolupráci s architekty. "Město na doporučení městského architekta oslovilo dvě architektonické kanceláře, aby zpracovaly návrh nových obřadních prostor. Na základě dalších připomínek byl vybraný návrh ještě upraven," podotkl Stínil.

Jednou z výhod nové obřadní síně je i to, že bude oddělena od hlavního vchodu do magistrátu, což je problém stávající obřadní síně. Ta sídlí naproti podatelnám a v době provozu magistrátu mají svatebčané omezený a stísněný prostor. Nabídne i lepší zázemí pro oddávající, snoubence a hosty, větší kapacitu míst, parkování před budovou nebo bezbariérový přístup. "Také nová obřadní síň bude sloužit prioritně pro svatby, využívat ji nicméně bude možné i na další slavnostní akce, jako je vítání občánků, jubilejní svatby nebo na přijímání významných návštěv," dodal náměstek děčínského primátora pro rozvoj Vladislav Raška (Náš Děčín). V rámci projektu se počítá s tím, že stávající obřadní síň bude v budoucnu sloužit jako kontaktní místnost pro veřejnost.

Ročně uzavře v Děčíně sňatek na 200 párů. Pokud se vezmou v děčínské obřadní síni na magistrátu, neplatí žádný poplatek. "Naopak za obřad na jiném místě, například na zámku, se hradí 1000 korun magistrátu, navíc je ještě nutné uhradit poplatek zámku podle jeho ceníku. Pokud si snoubenci k obřadu vyberou vzdálenější místo, hradí městu další náklady ve výši 2 420 korun za výjezd," doplnil Stínil.
Zdroj: Barbora Silná
Vložil: ČTK, 12.03.19 12:10
Návštěvnost: 14 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.