Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Zlínská radnice vyhlásila soutěž na obnovu parku za divadlem

Zlín - Zlínská radnice vyhlásila architekto- nicko-krajinářskou soutěž na obnovu parku za divadlem v centru krajského města. Termín pro odevzdání návrhů je 10. května, sdělil dnes ČTK v tiskové zprávě mluvčí radnice Zdeněk Dvořák.

"Současný vzhled parku je velmi neutěšený, avšak podobné to bylo i před proměnou parku Komenského. Park za divadlem má díky svým návaznostem na všechny scény našeho divadla velký potenciál," uvedl primátor Jiří Korec (ANO). Očekává, že po revitalizaci budou místo využívat nejen divadlo a jeho návštěvníci, ale i další lidé k odpočinku i zábavě.

Cílem soutěže není jen obnova parku, ale i okolí divadla. Důraz je kladen na zachování zeleně. "Území chceme proměnit tak, aby v něm bylo možné pořádat i kulturně společenské akce, třeba představení pod širým nebem. Proto bude jeho část upravena tak, aby zde bylo možné umístit zpevněné pódium s hledištěm, využitelné například při příležitosti festivalu Setkání Stretnutie," uvedl vedoucí oddělení prostorového plánování magistrátu Ivo Tuček.

Ředitel Městského divadla Zlín a městský zastupitel Petr Michálek by ocenil zvelebení vstupu do malých scén, tedy Dílny a Studia Z, které jsou stále navštěvovanější.

Náklady na proměnu parku se odhadují v řádech milionů korun, další peníze může stát proměna Divadelní ulice. "Samotná realizace by mohla začít nejdříve v příštím roce," uvedl Dvořák.

Radnice nedávno vybrala vítěze architektonicko-urbanistické soutěže na revitalizaci náměstí Míru. Vítěznou práci i ostatní návrhy mohou lidé ode dneška do 14. dubna vidět ve zlínském zámku. Do soutěže přišlo 24 návrhů, zvítězil návrh brněnského ateliéru P. P. Architects.

V první fázi se počítá zejména s vybudováním podzemního parkoviště, novými povrchy, mobiliářem a vytvořením menší kolonády, na níž bude také pódium či místo pro venkovní expozice. V druhé etapě se zvažuje i částečné zastavění prostoru. Obnova náměstí by mohla začít v roce 2022, první etapa by měla trvat asi rok. Projekt si vyžádá stovky milionů korun.

"Tím, že máme vítězný návrh, můžeme zahájit již konkrétní jednání o možnostech spolufinancování první etapy rekonstrukce náměstí ze soukromých zdrojů," uvedl Korec. Soukromí investoři by se měli podílet na stavbě podzemního parkoviště.
Autor: ČTK, 11.03.19 15:05
Návštěvnost: 31 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.