Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Kvůli opravám budou dva roky omezené prohlídky zámku Pardubice

Pardubice - Od 25. března budou na pardubickém zámku uzavřeny renesanční rytířské sály a kaple Tří králů. Během dvou let podstoupí zámek rozsáhlou rekonstrukci zhruba za 120 milionů korun. Na 24. března jsou naplánované speciální rozlučkové prohlídky rytířských sálů, uvedla mluvčí Východočeského muzea v Pardubicích Kateřina Procházková Skůpová.

"Poslední den se návštěvníci s průvodcem vydají nejen do Mázhausu, Vojtěchova sálu, Sloupového sálu a kaple, ale mimořádně také na zámeckou hlásku," uvedl ředitel Východočeského muzea v Pardubicích Tomáš Libánek. Prohlídky se budou konat v 10:00, 11:00, 14:00 a 16:00. Zájemci si musí místo rezervovat.

V zámeckém paláci stavbaři vyřeší dlouholeté neduhy stavebně-technického stavu památky a připraví prostory pro vybudování nové expozice nazvané Pernštejnská rezidence - nejstarší renesance v Čechách. Upraví povrchy a skladbu podlah, opraví poškozené části omítek a obnoví kamenické prvky. Generel dlouhodobé prezentace Zámku Pardubice jako pernštejnské rezidence navrhli tři významní čeští architekti, Josef Pleskot, Ladislav Lábus a Petr Všetečka.

Po dobu rekonstrukce zůstanou veřejnosti přístupné expozice Pardubice - příběh města a archeologická expozice Proti proudu času. Do odvolání bude otevřená i expozice skla. Východočeské muzeum nabízí také prohlídky krytu civilní obrany, zámeckého areálu, historického jádra města nebo procházku kolem staveb moderní architektury v Pardubicích.
Autor: ČTK, 11.03.19 15:00
Návštěvnost: 39 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.