Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Ostrava bude hledat investora nové městské dominanty

Ostrava - Ostrava chce příští týden na veletrhu nemovitostí a investičních příležitostí MIPIM v Cannes hledat investora nové dominanty města. ČTK to dnes řekla mluvčí radnice Andrea Vojkovská. Mezi městskými prolukami, které chce investorům představit, je i parcela před obchodním a zábavním centrem Forum Nová Karolina v centru krajské metropole. Město už dříve avizovalo, že by na prostranství chtělo dominantní výškovou stavbu, například hotel.

Záměr prodeje pozemku u sjezdu z Frýdlantských mostů o rozloze zhruba 8300 metrů čtverečních zastupitelstvo schválilo loni na podzim a chtělo by za něj dostat minimálně 37 milionů korun. Město tehdy v podmínkám vymezilo i to, že podoba budovy musí vzejít z architektonické soutěže.

Vedení města v minulosti uvedlo, že chce více využívat proluky ve městě a nabízet je soukromým investorům. Na veletrhu tak chce představit například i proluku u Smetanova náměstí. Vedle toho však bude prezentovat také rezidenční projekty jako Nové Lauby v centru města, novostavbu bytového domu na křížení Kostelní a Biskupské ulice nebo bytový dům na Janáčkové ulici.

"Za Ostravu nabídneme volné plochy pro rezidenční bydlení, kanceláře či plochy vhodné pro výstavbu hotelu v centru města. Investujeme tak do budoucnosti Ostravy, která má ambici stát se metropolí se vším, co k tomu patří," uvedl primátor Tomáš Macura (ANO).

Ostrava se na veletrhu představuje po dvaadvacáté, v expozici bude s Moravskoslezským krajem, Prahou a Brnem. Moravskoslezský kraj už dříve uvedl, že se na veletrhu bude snažit zaujmout investory třeba projektem pro výstavbu obytného komplexu v Novém Jičíně nebo plánovaným letoviskem na Slezské Hartě na Bruntálsku.

Veletrh MIPIM každoročně navštíví přes 26.000 účastníků z řad investorů, developerů, měst a regionů, bank, stavebních firem, realitních agentů či architektů.
Autor: ČTK, 08.03.19 17:25
Návštěvnost: 19 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.