Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Třebíč chce za rok zprovoznit větrný mlýn a vybudovat planetárium

Třebíč - Třebíč připravuje rekonstrukci větrného mlýna z 19. století, který kdysi sloužil k mletí kůry na tříslo pro tamní koželuhy a později k bydlení. Veřejnosti by chtělo město památku doplněnou o muzejní expozici zpřístupnit v roce 2020. Novinářům to dnes řekl třebíčský starosta Pavel Pacal (Pro Třebíč). Mezi dalšími prioritami, na nichž se shodlo loni zvolené vedení radnice, je mimo jiné i rozšíření hvězdárny provozované městským domem dětí a mládeže v ulici Švabinského o planetárium.

"Pokud máme informace, toto zařízení v Kraji Vysočina doposud nikde není. Mělo by se tam vejít minimálně 30 dětí," uvedl Pacal. Potřebná přístavba by měla být provedena v příštím roce.

Oba záměry jsou součástí programového prohlášení rady města do roku 2022, které dnes starosta představil. Obsahuje například i přípravu obnovy zimního stadionu, dlouho debatovanou revitalizaci centrálního Karlova náměstí, rekonstrukci zámeckého parku nebo zahájení generální opravy Národního domu v centru, kde se konají kulturní akce.

Třebíčská radnice se chce v nejbližších letech také pustit do stavby sociálních a startovacích bytů; v bytové výstavbě se neangažovala řadu let. Obyvatelé Třebíče by se v tomto volebním období měli dočkat rovněž nových parkovišť. Záchytné parkoviště asi pro stovku aut by mělo vzniknout v ulici Hrotovická poblíž dopravního terminálu. Pozemek tam město má.

Podle Pacala bylo při sestavování programového prohlášení potřeba dělat kompromisy, vzhledem k tomu, že radniční koalici tvoří sedm subjektů, ostrá neshoda podle něj ale nenastala. Jak uvedl, chystané záměry vycházejí z finančního výhledu města na toto období; město by na ně mělo mít ročně k dispozici kolem 180 milionů korun. "Nejsou to zbožná přání, na která teprve budeme hledat peníze," řekl.

Ve vedení Třebíče s 36.000 obyvateli je od loňského listopadu zastoupeno hnutí ANO, ČSSD, KDU-ČSL, ODS, uskupení Pro Třebíč, Břehy a Třebíč můj domov.
Autor: ČTK, 07.03.19 20:15
Návštěvnost: 34 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.