Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Letohrad žádá potřetí o dotace na obnovu parku a oranžerie

Letohrad - Letohrad na Orlickoústecku potřetí žádá o evropské dotace na revitalizaci zámeckého parku, která zahrnuje také obnovu oranžerie. Pokud neuspěje, obnovu za 20 milionů korun zajistí z rozpočtu, bude ale trvat mnohem déle. ČTK to řekl místostarosta Martin Hatka (Sdružení pro Letohradsko).

"Doufáme, že jsme odstranili všechny nedostatky, které nám hodnotitelé v žádosti vytkli," řekl Hatka. Město se dozví výsledky na jaře. Když uspěje, obnova potrvá dvě sezony, když dotace nedostane, tak se radnice bude proměnou parku zabývat několik let, dodal Hatka.

Oranžerie dosud slouží spíš jako skladiště. Město v ní plánuje stálou expozici exotických rostlin, citrusovníků, kaktusů nebo bonsají a spolek chovatelů tam bude mít papoušky a jiné exotické ptactvo.

"Už hledáme zahradníka pro oranžerii a park také bude vyžadovat větší péči, bude tam víc rostlin a keřů. U oranžerie jsme už loni opravovali střechu, protože byla velmi špatném stavu," řekl Hatka.

Město žádá o dotaci v programu česko-polské spolupráce, může dostat až 85 procent z uznatelných nákladů. Plánuje ošetření starých stromů a výsadbu nových dřevin. Projekt zahrnuje i rekonstrukci obvodového opěrného zdiva, restaurování pískovcových soch včetně vyhlídky či umělé jeskyně.

Letohradský zámek z druhé poloviny 17. století je raně barokní. Přestavěný je ze starší tvrze. Na zámek navazuje anglický park z let 1820 až 1830 s kašnou, umělou jeskyní o délce 25 metrů, empírovým altánem a vyhlídkou na Podměstí. Na místě parku býval původně rybník.
Autor: ČTK, 04.03.19 16:25
Návštěvnost: 31 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.