Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Brno chce pro cestující postavit nové přístřešky na zastávkách

Brno - Brněnští radní chtějí na vybraných místech v Brně postavit nové přístřešky na zastávkách MHD a zlepšit komfort cestujících. Proto pověřili Dopravní podnik města Brna vypracováním studie, která mapuje vybavenost jednotlivých zastávek, řekl novinářům radní pro dopravu Petr Kratochvíl (ODS).

Cestující mohou využít zhruba 1400 zastávek. Nový projekt by se měl zaměřit na revizi stávajících přístřešků a budování nových tam, kde chybí. Jedním z takových míst je uzel u Ústředního hřbitova.

"Zastávky by měly být vybavené podobně jako ta na Moravském náměstí. Tam si dnes lidé mohou přečíst jízdní řády a dobít telefon. Nejprve chceme zjistit, která místa jsou nejvíce frekventovaná a postupně je vybavit novými přístřešky," uvedl Kratochvíl. Dopravní podnik na studii pracuje a hledá dotační možnosti, které by mu pomohly projekt spolufinancovat.

"Zatím jsme vytipovali deset zastávek, kterých by se projekt týkal. Naším cílem je vybudovat zastávky, které budou chytré, ekologické a budou zapadat do městského prostředí," řekla mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková. Tramvaje, trolejbusy a autobusy v Brně denně přepraví milion lidí. V roce 2017 jich bylo nejvíc za posledních sedm let, 356,6 milionu.
Autor: ČTK, 04.03.19 16:15
Návštěvnost: 26 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.