Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Písek po dvou letech ukončil stavbu knihovny

Písek - Písek po necelých dvou letech dokončil stavbu knihovny a centra vzdělávání. Objekt, jehož vybudování stálo 139 milionů korun bez daně, se pro veřejnost otevře v dubnu. Nyní musí město nastěhovat do knihovny více než 100.000 publikací. ČTK to řekla mluvčí písecké radnice Irena Malotová.

Podle představitelů města má nový objekt, jenž vzniknul na Alšově náměstí místo bývalé školy, potřebné moderní prvky. "Čím dál více jsou to místa pro vzájemná setkávání, kde se nabízí široké spektrum informací i způsobů, jak se k nim dostat. Samozřejmostí dnes musí být zajímavý program pro seberozvoj lidí všech věkových skupin a tomu odpovídající vybavení. Našim uživatelům bude k dispozici multifunkční vzdělávací sál, venkovní scéna i relaxační zóna a moderně vybavené učebny pro skupinovou i individuální výuku," uvedl ředitel knihovny Roman Dub.

Podle starostky Evy Vanžurové (Jihočeši 2012) se knihovna stane jednou z nejoriginálnějších staveb svého druhu v republice. "Obyvatelé Písku se mají opravdu na co těšit. Dosud jsme tu měli jednu z nejstarších veřejných městských knihoven v Čechách. Naše nová knihovna bude patřit k nejmodernějším a určitě i k nejhezčím. Do památkově chráněné budovy, která byla léta nevyužívaná a chátrala, se na jaře vrátí život," uvedla.
Autor: ČTK, 03.03.19 09:00
Návštěvnost: 29 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.