Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Nejatraktivnější pracovní prostředí mají ve Vizovicích
Nejatraktivnější pracovní prostředí mají ve Vizovicích


Přemístěný český modulární pavilon EXPO 2015 zpět do Vizovic, který navrhla architektonická kancelář Chybik+Kristof AA s upraveným interiérem od studia Olgoj Chorchoj uspěl v soutěži Zasedačka roku.


Soutěž vyhlašuje a zastřešuje společnost CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realitních služeb. Odborné porotě předsedala světově známá architekta Eva Jiřična. Letošní (jubilejní pátý) ročník byl rekordní v počtu přihlášených projektů a za celých 5 let porota již vybírala z více než čtyř stovek projektů. O to víc nás těší, že náš EXPO pavilon, který jsme si přetvořili jako sídlo KOMA MODULAR, byl oceněn v kategorii Nejatraktivnější pracovní prostředí. Architektonická čistota interiéru by k získaní tohoto oceněni jistě sama nestačila. Velký podíl na tom mají bezesporu také umělecká díla od Lukáše Rittsteina a Báry Šlapetové. Kancelářské prostory obklopené uměním, tím se nemohl pochlubit ani jeden z dalších přihlášených projektů. Nikoho asi nepřekvapí, že většina projektů zapojených do soutěže pocházela z Prahy, objevilo se i par projektů z Brna, Ostravy, jeden ze Zlína a jeden z Chrásťan. Avšak pouze oceněni pro firmu KOMA MODULAR bylo v rámci devíti kategorii jediné, které putovalo mimo území hlavního města. Velmi nás těší, že i tato soutěž ukázala, že modulární výstavba nejsou žádné čunkodomky nebo stavební buňky, jak se některá konkurence snaží demonstrovat, ale smysluplná alternativa pořizovaní objektů, které mohou sloužit k různým účelům, a navíc reflektuji principy cirkulární ekonomiky.

V současné době, kdy modulární bytové domy, studentské koleje nebo domovy pro seniory se uplatňují i ve státních plánech podpory bydlení ve vyspělých státech, lze doufat, že i naši vládní představitelé pochopí bez předsudků výhody této metody pořizování objektů, tak jak se to daří v zajišťování nedostatku míst pomocí modulárních mateřských škol.
Autor: Tisková zpráva, 01.03.19 14:30
Návštěvnost: 34 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.