Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Historická budova NM se otevře i s kupolí a odpočinkovou zónou


Praha - Vyhlídku z kupole, návštěvu nově zastřešené dvorany s odpočinkovou zónou a bezbariérový vstup i prohlídku od března nabídne historická budova Národního muzea v Praze. Otevře se po měsíční přestávce, během níž se v budově prováděly provozní zkoušky technologií a údržba. ČTK to dnes oznámila mluvčí muzea Kristina Kvapilová. Historická budova na Václavském náměstí je v únoru zavřená, předchozí částečné zpřístupnění od 28. října do konce ledna využilo podle mluvčí zhruba 350.000 lidí.


Od března se v budově znovu otevře Česko-slovenská a Slovensko-česká výstava o společném životě Čechů a Slováků v jednom státě a také expozice dvou stovek nejvýznamnějších předmětů ze sbírek Národního muzea. Návštěvníci si znovu budou moci prohlédnout i opravené historické interiéry včetně Panteonu. "Novinkou je bezbariérovost objektu. Poprvé bude navíc veřejnosti umožněn i vstup do kupole," uvedla Kvapilová.

Bezbariérová je nově celá historická budova s výjimkou právě kupole, vstup pro vozíčkáře je z Vinohradské ulice. Nově se lidé podívají také do východní dvorany. "Tento prostor nebyl nikdy dříve návštěvníkům přístupný a nyní zde vznikla díky jeho zastřešení unikátní odpočinková zóna," podotkla mluvčí.

V červnu 2019 se podle Kvapilové v historické budově otevře výstava o československých letcích ve Velké Británii s názvem Rytíři nebes. Na léto se připravuje výstava Tutanchámon. "Už na podzim roku 2019 se návštěvníkům otevřou i některé nové stálé expozice," doplnila.

Historická budova se u příležitosti stého výročí vzniku Československa letos částečně otevřela po tříleté rekonstrukci a sedmi letech od svého uzavření. Oprava stála 1,8 miliardy korun. Po slavnostním otevření na konci října byl vstup do konce roku zdarma. Před budovou se v té době tvořily dlouhé fronty, bezplatný vstup podle Kvapilové využilo 274.000 lidí.
Autor: ČTK, 27.02.19 19:25
Návštěvnost: 34 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.