Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Opozice chce kvůli Šantovce jednat o územním plánu Olomouce

Olomouc - Změnu územního plánu Olomouce, která nastaví výškové limity pro nemovitosti v sousedství historického centra města a zabrání tak stavbě výškové budovy Šantovka Tower, navrhlo zařadit do programu pondělního zastupitelstva opoziční hnutí Pro Olomouc. Podle ProOlomouc hrozí prodlení, jelikož investor může brzy získat územní rozhodnutí k projektu této kontroverzní výškové budovy. ČTK to dnes sdělil předseda ProOlomouc a zastupitel Tomáš Pejpek.

O stavbě Šantovky Tower se v Olomouci léta diskutuje. Nesouhlasí s ní památkáři a někteří odborníci, podle nichž by poškodila historické panorama města. Investor tvrdí opak a loni na podzim radnici upozornil, že město se ve smlouvě z roku 2010 zavázalo na projektu Šantovka spolupracovat.

"Od loňského června leží na olomoucké radnici změna územního plánu s výškovými limity připravená k projednání zastupitelstvem. Od té doby proběhla už tři zastupitelstva, ale návrh nebyl zastupitelům předložen k projednání. Ministerstvo vnitra označilo zastupitelstvo za nečinné," uvedl Pejpek.

Zastupitelé budou mít podle něj v pondělí asi poslední šanci obnovit výškové limity před tím, než stavební úřad vydá územní rozhodnutí pro projekt Šantovka Tower. "Radnice se ale nově odkazuje na neurčitý dopis z ministerstva kultury a návrh znovu nepředložila na program zastupitelstva," podotkl Pejpek.

Návrh změny územního plánu Olomouc je podle Pejpka řádně projednaný a nic nebrání předložit ho zastupitelstvu. Ministerstvo kultury, v jehož čele stojí bývalý olomoucký primátor Antonín Staněk (ČSSD), ale nedávno oznámilo, že chce znovu posoudit svůj dřívější názor na připravenou změnu územního plánu.

Změna územního plánu na pozemcích v lokalitě Šantovka stanoví výškový limit budov na 23 metrů, Šantovka Tower má mít 76 metrů. Ministerstvo kultury by mělo magistrátu sdělit, zda stanovisko přehodnotilo, nebo zda trvá na původním. Ministerstvo problematiku změny územního plánu označilo za velmi složitou a upozornilo, že odpověď lze čekat až v dubnu.

Stavbu výškových budov v ochranném pásmu památkové rezervace v Olomouci před lety zakázalo ministerstvo kultury, což se promítlo v územním plánu z roku 2014. Výškovou regulaci potom zrušil soud. Změnu územního plánu zastupitelstvo loni neprojednalo a rada neschválila ani dočasnou stavební uzávěru. Radní minulý týden schválili podání námitky v územním řízení o projektu Šantovka Tower. "Námitka se týká výšky stavby," řekl mluvčí radnice Michal Folta. Podnětem města se bude zabývat stavební úřad.
Autor: ČTK, 27.02.19 12:45
Návštěvnost: 24 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.