Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Kancelář architektury města Karlovy Vary slaví první rok

Kancelář architektury města Karlovy Vary (KAM KV°) slaví 1. března 2019 rok od svého založení. Svým vznikem navázala na tradici Urbanistického střediska - Útvaru hlavního architekta, který v Karlových Varech fungoval od roku 1965 do začátku 90. let minulého století. Tým KAMu v čele s ředitelem Petrem Kroppem už rok napomáhá organizovat podmínky pro vstřícný, zdravý a přívětivý funkční městský celek.
Vedle aktuálních témat, ke kterým se KAM svými stanovisky vyjadřuje, se věnuje koncepční práci pro město Karlovy Vary a projektům celoměstského významu. „Připravujeme nyní zadání naší první architektonické soutěže, která má za úkol revitalizovat obřadní síň v Rybářích a její přímé okolí. Iniciujeme aktualizaci Strategického plánu, doprovázíme tvorbu Plánu mobility, a jakmile nám to naše personální obsazení dovolí, chceme se zapojit i do procesu tvorby územního plánu. Dalším důležitým úkolem pro tento rok je tvorba manuálu veřejných prostorů, který je v podstatě návodem pro městské organizace, městské části nebo investory, který jim ukáže, jak zvýšit kvalitu ulic, náměstí či parků.“ informuje Petr Kropp.

Komunikace je důležitá
Důležitou součástí práce KAMu je i aktivní zapojování veřejnosti, a to jak odborné veřejnosti, tak i obyvatel města a politické reprezentace. „Zahájili jsme cyklus setkávání KAMjdeme°, v rámci kterého navštěvujeme obyvatele různých městských částí a diskutujeme s nimi o jejich problémech a názorech na konkrétní čtvrť. Máme za sebou zatím tři setkání s občany, 5. března se potkáme s obyvateli Dvorů v ZŠ 1. máje.“ uvedla Jana Boukalová z KAMu.
Během prvního roku působení v Karlových Varech KAM zprovoznil a sestavil svůj tým a začal navazovat kontakty s partnery, kterými mu jsou zástupci veřejné správy, neziskových organizací, vysokých a středních škol, developeři a mnoho dalších. Uspořádal exteriérovou výstavu o veřejném prostoru a začal pravidelně pořádat přednášky o tématech týkajících se městského prostředí. Organizuje také workshopy s odborníky a setkání s odbornou veřejností, se kterou diskutuje o konkrétních projektech.

Pojďte slavit s KAMem
Na své 1. výročí připravil KAM příjemný doprovodný program. „1. března od 15 hodin bude celý prostor naší kanceláře otevřen pro veřejnost, která se může přijít seznámit s námi a naší prací. Od 17 hodin začínáme slavit - naše pozvání přijali hned 4 úspěšní básníci, kteří nám představí umělecký žánr kombinující prvky poezie a divadla – slam poetry. Po této show vystoupí zpěvačka Aiko a Jan Lichtenberg s Ricardem Delfinem. Máme se opravdu na co těšit.“ zve Jana Boukalová.

PÁTEK 1. 3. v 15:00/17:00

KAM KV°, nám. Dr. M. Horákové 2041, Karlovy Vary

KAM slaví 1. rok v Karlových Varech – přijďte ho s námi oslavit!
Kancelář architektury města Karlovy Vary slaví 1. března své první výročí. Přijďte ho s námi oslavit příjemným programem.
15:00 – 17:00 Odpoledne otevřených dveří
– přijďte se podívat k nám do kanceláře
17:00 – 17:15 Krátké shrnutí dosavadní práce KAMu
17:15 – 18:15 Slam poetry
- vystoupí: Dr. Filipitch (mistr ČR 2017), Tukan (vicemistr ČR 2017), Honza Dibitanzl, Siegfried
18:30 – 21:00 Aiko (alternative pop)
Jan Lichtenberg & Ricardo Delfino (blues & jazz rock)
Vstup zdarma.


ÚTERÝ 5. 3. v 17:00

Základní škola 1. máje 58/1, Karlovy Vary - Dvory

KAMjdeme° - 4. veřejné setkání s občany města
Přijďte se s námi podělit o Vaše názory a zkušenosti, které pak KAM může přímo využít v otázkách rozvoje města. Přispějete tak k zlepšení úrovně bydlení nejen ve Dvorech. Jak se žije ve Dvorech? Máte ve své městské části příjemné veřejné prostory? Těšíme se na diskusi s Vámi.


Více informací >
Zdroj: Kancelář architektury města Karlovy Vary
Vložil: Tisková zpráva, 25.02.19 21:35
Návštěvnost: 30 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.