Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Kintera vytvořil věž z vybitých baterií, ukáže ji v Milanu

Praha - Po 50 letech se Česká republika zúčastní Trienále designu a architektury v Miláně. Česko bude reprezentovat dílo Krištofa Kintery, které odpovídá na vzrůstající spotřebu energie, a projekt Litopiy reagující na současný boom kryptoměn a nových technologií. ČTK to dnes sdělila Radka Potměšilová z Uměleckoprůmyslového muzea v Praze, které je garantem české účasti.

Jedna z nejstarších mezinárodních přehlídek svého druhu začne 1. března a potrvá do 1. září pod titulem Broken Nature: Design Takes on Human Survival (zlomená příroda: design pomáhá přežití člověka).

Milánská trienále designu a architektury patří k nejstarším mezinárodním přehlídkám těchto oborů. Nejprve se tyto prezentace konaly v Monze, posléze byly přeneseny do Milána. Česká republika se účastnila již od prvního ročníku v Monze v roce 1923, excelovala na každém ročníku až do roku 1947. Ceny si odnesli například Ladislav Sutnar nebo Josef Sudek, nebo František Tröster.

Po odmlce způsobené studenou válkou navázalo Československo v roce 1957 sklářskou expozicí a účastnilo se až do roku 1968, kdy zaujalo expozicí pracovních nástrojů Petra Tučného. Normalizační poměry pak účast československých designérů, umělců a architektů na milánském trienále zcela zrušily. Česko se na přehlídku letos vrací po 50 letech.

Zúčastní se s Kinterovým dílem Out of Power Tower, které je čtyřmetrovou věží z vybitých baterií s příznačným názvem. Nastiňuje apokalyptickou krajinu, kterou zanechává drancující přístup člověka ke svému prostředí, uvádí muzeum.

Druhý projekt Litopiy reaguje na boom kryptoměn a nových technologií blockchain formou polyekranové projekce. Líčí utopickou komunitu, která žije v blízkosti naleziště lithia a jejíž život určují kryptoměna a chytré kontrakty na blockchainu pod dohledem satelitů. Utopie předkládá univerzální příběh o moci, technologii, surovinách a lidech.
Autor: ČTK, 26.02.19 16:50
Návštěvnost: 27 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.