Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Jičín chystá druhou etapu rekonstrukce Valdštejnského zámku


Jičín - Jičín začal chystat druhou etapu rekonstrukce Valdštejnského zámku. Stavbaři by při ní měli především vybudovat výtah, díky kterému by se zámek stal bezbariérovým. Počítá se i s vybudování toalet a rozvodů v galerii Radka Pilaře, u Porotního sálu a v prostorách základní umělecké školy. Náklady na druhou etapu by mohly být kolem 20 milionů korun, tedy jako při nyní končící první etapě. ČTK to dnes řekl místostarosta Petr Hamáček (Sdružení pro Jičín).


Město si nejprve nechá u firmy BP projekt zpracovat pro druhou etapu projektovou dokumentaci, za kterou zaplatí 322.000 korun. Po jejím zpracování bude přesněji znát cenu rekonstrukce. Práce na ní by mohly začít v roce 2020. Záležet ale bude na tom, zda městské zastupitelstvo financování druhé etapy zařadí do rozpočtu na příští rok.

První etapu oprav město zahájilo v roce 2017 a její součástí je vybudování informačního centra a rekonstrukce nebytových prostor v přízemí. Místnosti v prvním patře by měly po opravě sloužit pro vysokoškolská studia Konzultačního střediska Jičína a pro další vzdělávací a společenské akce. V části prvního patra bude zázemí Porotního sálu. Vše by mělo být hotovo letos na jaře.

Město chce postupně opravit celý zámek, náklady odhaduje na desítky milionů korun. Dosavadní investice do zámku řešily především havarijní stavy, mimo jiné u kotelny či topení.

Jičínský zámek byl postaven po roce 1608, o 12 let později po výbuchu střelného prachu vyhořel. Za Albrechta z Valdštejna byl roku 1633 znovu vystavěn v barokním stylu. Poslední větší rekonstrukce zámku je z 60. let minulého století.
Autor: ČTK, 25.02.19 16:40
Návštěvnost: 31 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.