Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rozhledna Pastýřka je zavřená, dřevěné prvky potřebují opravit

Moravská Třebová - Moravská Třebová na Svitavsku zavřela do odvolání rozhlednu Pastýřka. Dřevěné prvky jsou ve špatném stavu. Město je musí opravit, uvedla radnice v tiskové zprávě.

"Při pravidelné prohlídce bylo zjištěno zhoršení technického stavu dřevěných prvků. Ve spolupráci se statikem prověřujeme závažnost poruch. Budeme se snažit, aby rozhledna byla v co nejkratším čase zpřístupněna," uvedla jednatelka Technických služeb Moravská Třebová Gabriela Horčíková.

Rozhledna je z roku 2009 a stojí ve výšce 516 metrů na mořem v lokalitě Na Pastvisku. Dřevěná věž s ocelovým vřetenovým schodištěm a železobetonovými základy je návrhem moravskotřebovského rodáka Jana Škody. Stojí na místě původní historické rozhledy, která nesla jméno knížete Jana Lichtenštejna.

Rozhledna Pastýřka je vysoká 27 metrů a návštěvníkům za dobré viditelnosti nabízí výhled na Orlické hory, Bukovou horu, Jeseníky, masiv Králického Sněžníku a Zábřežskou vrchovinu.
Autor: ČTK, 25.02.19 16:35
Návštěvnost: 32 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.