Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Smetanova síň bude kvůli padající omítce zavřená do 17. března


Praha - Smetanova síň Obecního domu by měla být zavřená až do 17. března, o týden déle oproti původnímu předpokladu. V secesním hudebním sále se ze stropu odlupuje štuk. V sále jsou zrušené všechny plánované akce a Obecní dům jedná s jejich producenty o náhradních termínech. Mluvčí Obecního domu Žaneta Poláková dnes ČTK sdělila, že výpadek v příjmech činí asi 1,5 milionu korun, cena opravy by měla být do 700.000 korun.


Ze stropu Smetanovy síně se uvolnily dva menší kousky štuku. Po stavbě lešení a průzkumu je podle mluvčí zřejmé, že výluka sálu potrvá do 17. března - pokud nenastanou neočekávané komplikace.

"Prvotní příčinou bylo nejspíše uvolnění ukončovacího plechu kolem středové vitráže. Na plech totiž na několika místech doléhala ozdobná štuková římsa, která se letitým působením malých vibrací postupně uvolňovala," uvedl Viktor Frič, odborník na rekonstrukce památek.

Výpadek z příjmu a náklady na opravu podle mluvčí neohrozí kladný hospodářský výsledek v roce 2019. Obecní dům je akciová společnost, jejím stoprocentním vlastníkem je Praha.

Smetanova síň je nejrozsáhlejším prostorem Obecního domu. Malby stropních výplní a nástěnné obrazy jsou dílem Karla Špilara. K plastické výzdobě sálu patří štukové skupiny Vyšehrad a Slovanské tance po stranách pódia od Ladislava Šalouna.

Smetanova síň je především koncertním sálem pro 1200 posluchačů. Účinkovali v ní významní světoví interpreti. Příležitostně se tam konají i tradiční plesy nebo další společenské akce. Ve Smetanově síni je pravidelně zahajován i zakončován festival Pražské jaro.
Autor: ČTK, 23.02.19 09:20
Návštěvnost: 28 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.