Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Park Střed v Mostě se promění, pomohou k tomu peníze z nadace


Most - Chátrající park Střed v Mostě se zásadně promění. Město na obnovu získalo grant 25 milionů korun od nadace Proměny Karla Komárka a začne s přípravou architektonické soutěže. Zastupitelé dnes schválili uzavření smlouvy s nadací až po dlouhé debatě. Někteří zastupitelé uváděli, že nemohou souhlasit s uzavřením smlouvy kvůli vysokým nákladům na projekt. Jaké budou náklady zatím není jasné, odhady ale počítají se zhruba 48 miliony z rozpočtu města.


Celkové náklady na revitalizaci ještě nebyly vyčísleny. Na dnešním zasedání zastupitelstva zaznělo několik částek. Město z vlastního rozpočtu dá odhadem zhruba 48 milionů korun. Opoziční zastupitelka Berenika Peštová (ANO) uvedla, že nebude hlasovat pro, protože částka je podle ní příliš vysoká. Kladně hodnotili projekt naopak zastupitelé hnutí Piráti a Zelení pro Most.

Do podoby parku budou moci mluvit mimo jiné i děti, které budou malovat ideální dětské hřiště či místo pro mládež. K podobě parku provedlo město již v minulosti dotazníkové šetření a nyní se bude ptát obyvatelů v okolí parku. Na základě výsledků průzkumu pak bude zpracováno zadání pro architekty. Hotovo by vše mohlo být v roce 2022.

Dříve vyhledávaný park nad sportovní halou chátrá. Na obnovu město nemělo dostatek vlastních peněz, takže se pokusilo získat finance z nadace Proměny. Ta je zaměřena právě na obnovu městských parků. Nadace v roce 2018 rozhodla, že poskytne městu 500.000 korun na přípravu ke grantové soutěži a stanovila podmínky poskytnutí podpory. Jednou bylo vyřešení majetkoprávních záležitostí souvisejících s projektem a druhou vytvoření podmínek pro spolupráci města s obyvateli různých národností a z různých sociálních vrstev. Obě podmínky radnice splnila.

Z nadace Proměny již získaly v Ústeckém kraji dotaci třeba Litoměřice na obnovu Jiráskových sadů, které pak obdržely titul Park roku 2017. Úpravy největšího litoměřického parku stály 50 milionů korun, z grantu nadace Proměny získalo město polovinu nákladů.
Autor: ČTK, 21.02.19 20:05
Návštěvnost: 41 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.