Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Nová knihovna v Sokolově bude mít i venkovní terasu

Sokolov - Dva domy na Starém náměstí v Sokolově se po rekonstrukci pro účely městské knihovny kompletně změní. Dva čtyřposchoďové objekty budou kompletně propojeny, bezbariérový přístup zajistí výtah. Součástí nové knihovny bude například i přednáškový sál nebo venkovní terasa, řekl ČTK Jaroslav Urbánek z odboru rozvoje města sokolovského městského úřadu. Město nedávno vybralo firmu, která stavbu za 35,6 milionu korun provede, práce mají začít na jaře.

"Dispozice obou objektů se kompletně změní. Kvůli zatížení knihami se budou dělat mimo jiné kompletně nové stropy. Udělají se také nové rozvody všech potřebných sítí," řekl Urbánek. Vstup do knihovny bude ze Starého náměstí, odkud návštěvníci knihovny vejdou do vestibulu, kde budou mít možnost se občerstvit. Z vestibulu budou samostatné vstupy do knihovny a do přednáškového sálu, který tak bude možné využívat i mimo otevírací dobu knihovny.

V přízemí knihovny bude také klubovna, čítárna a prostor pro počítače. Z Křížové ulice bude do knihovny samostatný vstup v blízkosti nákladního výtahu, který umožní zásobování a expedici knih. V prvním patře bude oddělení knihovny pro dospělé, podle projektu by tam mělo vzniknout i zázemí pro zvukovou knihovnu včetně poslechových míst. V prvním patře firma zrekonstruuje zchátralou terasu, která by měla být zasklená a díky tomu využitelná celoročně.

Druhé patro knihovny využije dětské oddělení. K dispozici bude mít samostatnou klubovnu s kuchyňkou pro pořádání akcí pro děti nebo třeba narozeninových oslav. "Podkroví obou domů bude sloužit jako zázemí pro zaměstnance knihovny a jako sklad. V každém patře bude také umístěno sociální zařízení," doplnil Urbánek.

Rekonstrukce domů by měla trvat zhruba rok, nová knihovna by se tak měla otevřít na jaře roku 2020. Dosud městská knihovna sídlí v pronajatých prostorách v sokolovském zámku. Chybí tam ale bezbariérový přístup a místnosti chce navíc muzeum využít pro rozšíření své expozice. Knihovnu v Sokolově ročně navštíví asi 60.000 čtenářů.
Zdroj: Štěpánka Bartoňová
Vložil: ČTK, 20.02.19 20:25
Návštěvnost: 33 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.