Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Ostrava chce upravit proluku u Masarykova náměstí

Ostrava - Město Ostrava chce spolu s centrálním městským obvodem Moravská Ostrava a Přívoz najít dočasné řešení pro nevzhlednou proluku vedle Masarykova náměstí. Travnatá plocha by v budoucnu mohla být přebudována tak, aby se tam daly pořádat například menší výstavy či další kulturní akce. Novinářům to dnes řekla náměstkyně primátora Kateřina Šebestová (ANO). Město plánuje, že by nevzhledná proluka byla do pěti až deseti let zastavěna.

Kvůli proměně prostoru město připravilo také veřejnou debatu, která se bude konat příští pondělí od 18:00 ve Staré Aréně. "Zástupci města i městského obvodu budou diskutovat nejenom s veřejností, ale i s odborníky na téma, jak bychom mohli tu proluku v budoucnu využít," uvedla Šebestová.

Město plánuje proluku v budoucnu zastavět. Podle náměstkyně se dosud nepodařilo zcela vyřešit složité majetkové vztahy. "Do té doby bychom tento prostor rádi zkultivovali tak, aby mohl nabízet různé funkce, například konání malých koncertů či různých debat," uvedla Šebestová. Zároveň je ale potřeba, aby místo i nadále bylo možné využívat k některým sezonním akcím, jako je například letní písečná plocha či zimní kluziště.

"Ten prostor je v hrozném stavu, je nevzhledný. I ta zeleň potřebuje úpravu, takže jsme si řekli, že potřebujeme nějaké jiné řešení, které by sloužilo jako oddechová a relaxační zóna," doplnila Šebestová.

Architektonickou studii místa už pro město zpracovává architekt Ondřej Vysloužil. Studie by měla být hotová do konce dubna a autor v ní má zohlednit i názory obyvatel či vlastníků přilehlých provozoven. Prostor se začne upravovat nejdříve v příštím roce. Město čeká, že náklady budou v řádech milionu korun.
Autor: ČTK, 20.02.19 13:35
Návštěvnost: 32 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.