Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Praha v květnu dokončí rekonstrukci Kafkova domu

Praha - Rekonstrukce Kafkova domu v Praze 1 by měla být dokončena na konci letošního května. V budově budou byty, kavárna a muzeum spisovatele Franze Kafky. Náklady na rekonstrukci, která začala v srpnu 2017, jsou 165,5 milionu korun. Na dotaz ČTK to sdělil tiskový mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman.

V prvním podlaží rodného domu Kafky budou nebytové prostory, které Praha pronajme. "V dalších dvou nebytových prostorách v prvním patře vznikne literární kavárna se zázemím. S výstavními prostorami počítáme v prvním podzemním podlaží. Bytové jednotky budou ve druhém až šestém patře," uvedl Hofman.

Další budovou v blízkosti pražského magistrátu, který má získat nové využití, je Clam-Gallasův palác z přelomu 17. a 18. století. Rekonstrukce za 344 milionů korun začala loni v říjnu a potrvá do ledna 2021. Nádvoří paláce se má stát místem pro koncerty a divadelní představení, v přízemí budou obchody a kavárna, další prostory budou sloužit výstavám.

V první etapě oprav je Květnice na Petříně, která se týká zadního prostoru a podzemní části, kde mají také vzniknout výstavní prostory. Za první část rekonstrukce magistrát zaplatí 2,8 milionu korun. Pro druhou etapu, která potrvá od letošního podzimu do příštího jara, nechává Praha vypracovat dokumentaci.

Na Petříně bude zrekonstruována za 2,4 milionu korun i Kaple svatého Kříže. Pro tuto investici je vydané ohlášení stavebních úprav a město bude hledat dodavatele. Oprava by měla začít v dubnu a vše by mělo být hotovo do letošního září.

Magistrát připravuje také opravu barokního opevnění a ve druhé polovině roku by měl být vybrán zhotovitel rekonstrukce Staroměstské tržnice. Dalšími projekty města jsou opravy vodárenského domku U Pichla na Letné, revitalizace Strahovské zahrady včetně nového vstupu z ulice Úvoz, nebo pokračování oprav Šlechtovy restaurace ve Stromovce, kde by měla být zrekonstruována také bývalá myslivna.
Autor: ČTK, 18.02.19 08:10
Návštěvnost: 38 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.