Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Mladí architekti navrhnou úpravy kladenského sídliště

Kladno - Mladí architekti navrhnou úpravy části kladenského sídliště Kročehlavy, takzvaného Okrsku 4. Město popáté vyhlásilo architektonickou soutěž na počest rodáka Antonína Raymonda. ČTK o tom dnes informovala mluvčí radnice Štěpánka Filipová.

Do soutěže se mohou hlásit studenti architektury a krajinářské architektury a také mladí architekti do 30 let. "V rámci ní budou mít za úkol vypracovat urbanistické, architektonické nebo projektové studie na lokalitu či objekt přímo na území Kladna," uvedla Filipová. Autor nejlepšího návrhu poletí do Japonska, za druhý a třetí nejlepší návrh dostane autor finanční odměnu.

"Soutěž jsme založili v roce 2011 s cílem obohatit plány města o odvážné, neotřelé a inspirativní studentské nápady. Mladí lidé tak pomáhají vytvářet a zlepšovat prostředí na Kladně, a tím i život všech obyvatel," řekl primátor Dan Jiránek (ODS).

Kročehlavské sídliště je největší a nejlidnatější kladenské sídliště, žije tam zhruba 27.000 lidí. Okrsek 4 vznikl v první polovině osmdesátých let minulého století. Jde o lokalitu kolem ulic Litevská, Hřebečská, Jerevanská a V Bažantnici. Chybí zde například dostatek parkovacích místa.

"Oblast mimo jiné potřebuje doplnit mobiliář, obnovit zeleň, umístit hřiště pro děti do vnitrobloku sídliště či vyřešit chybějící kultivovaná místa pro odpady a na venčení psů," dodala architektka města Anna Gamanová.

Soutěžní návrhy je třeba poslat do 11. září 2019, podrobné informace jsou k dispozici na www.antoninraymond.cz.

Antonín Raymond je jeden z nejvýznamnějších českých architektů, kteří působili v zahraničí. Mezi jeho nejvýznamnější stavby patří Gunma Music Center v Tokiu, která je zapsaná na seznamu symbolizující novodobou japonskou architekturu 20. století. V roce 2010 udělilo zastupitelstvo města Antonínu Raymondovi in memoriam čestné občanství Kladna.
Autor: ČTK, 14.02.19 14:40
Návštěvnost: 39 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.