Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Praha chce letos získat stavební povolení na dostavbu paláce

Praha - Praha chce letos získat stavební povolení na stavbu repliky vyhořelého křídla Průmyslového paláce na Výstavišti. V příštím roce pak chce i vybrat firmu, která práce provede. ČTK to sdělil náměstek primátora Pavel Vyhnánek (Praha Sobě). Projekt počítá se stavbou repliky požárem zničeného levého křídla a vybudováním nového zázemí, technických prostor a podchodu ke Křižíkově fontáně. Levé křídlo paláce vyhořelo v roce 2008. Palác byl postaven v roce 1891.

Město má nyní podle náměstka dokončenu studii, projektovou dokumentaci pro územní rozhodnutí i dokumentaci pro stavební povolení. Rozpracována je dokumentace nutná pro výběr stavební firmy. Vyhnánek uvedl, že stavební povolení je nyní projednáváno s dotčenými úřady a vedení města očekává, že by jej úředníci mohli letos vydat. Na dostavbu pak vypíše veřejnou soutěž.

Projekt opravy zachovává původní podobu stavby z roku 1891, kdy byl palác otevřen. Kromě toho počítá s dobudováním dalšího zázemí a technickými úpravami památkově chráněného objektu. Podle již dříve zveřejněných záměrů města by novinkou měl být například podchod pod levým křídlem paláce, kterým se bude možné od vchodu nebo z foyer dostat ke Křižíkově fontáně.

Průmyslový palác byl postaven při příležitosti Jubilejní zemské výstavy podle návrhu architekta Bedřicha Munzbergera. Od počátku sloužil k pořádání výstav a dalších kulturních akcí, i když původně mělo jít o dočasnou stavbu. V letech 1952 až 1954 komunistická garnitura rozhodla o změně funkce a hlavní hala paláce byla přestavěna na společenský a taneční sál. Změnilo se i jméno na Palác kultury a oddechu Julia Fučíka.

Od 90. let měla celé Výstaviště včetně paláce pronajato firma Incheba, město jí před několika lety vypovědělo smlouvu a s dnes už přejmenovanou firmou se soudí. Od roku 2015 areál spravuje městská firma Výstaviště Praha. Také celý bubenečský areál Výstaviště by měl být v budoucnu rekonstruován. Kdy se tak stane a jak bude přesně vypadat, zatím není jasné.
Autor: ČTK, 14.02.19 14:35
Návštěvnost: 33 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Srpen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.