Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Zájem lidí o podobu areálu Zbrojovky v Brně roste


Brno - Zájem lidí o budoucí podobu rozsáhlého areálu bývalé Zbrojovky v brněnských Židenicích roste. Majitel, jímž je firma CPI Property Group, postupně ukazuje lidem možnosti, jak by mohly vypadat jednotlivé zóny, jichž je šest. K podobě centrální zóny přišlo 900 podnětů, což je více než pro obě předchozí etapy dohromady. Nyní mohou lidé vyjádřit své názory i ke čtvrté zóně, což je jihozápadní část včetně vstupu do areálu a administrativní budovy, uvedl v tiskové zprávě výkonný ředitel Zdeněk Havelka.


Možnou podobu ztvárnily tři architektonické kanceláře a návrhy je možné vidět jak v Kanceláři architekta města Brna na Zelném trhu, tak na webu www.novazbrojovka.cz. Vstupní část areálu navazuje na Vojenskou nemocnici a také na původní středověký klášter. V celém areálu se počítá se zachováním jen několika budov, jednou z nich je právě administrativní budova.

Vedle ní architekti navrhují umístit moderní dostavbu s kancelářemi, obchody, restauracemi, mohla by zde vzniknout obchodní třída, bytové domy či další zdravotnická zařízení. V návrzích se objevilo i muzeum historie areálu a Zbrojovky.

V současnosti se již pracuje na rekonstrukci objektu bývalé nářaďovny v severovýchodní části, která bude sloužit administrativě. První nájemníci už by se do ní mohli stěhovat koncem letošního roku.

Areál po bývalé Zbrojovce je dvacetihektarový brownfield. Jeho přestavba začala demolicemi v roce 2017 a bude postupovat po částech pravděpodobně více než deset let. Ze 100 objektů zůstanou stát jen čtyři, areál se stane prostupný a přístupný z více stran. Dnes je možné se do něj dostat jen z Lazaretní ulice. Bydlení by zde mělo v budoucnu najít okolo 10.000 lidí.
Autor: ČTK, 14.02.19 07:30
Návštěvnost: 40 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.