Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Záchranáři budou mít v Hustopečích novou základnu za 42 milionů

Brno - Jihomoravský kraj postaví v Hustopečích na Břeclavsku skoro za 42 milionů korun novou výjezdovou základnu zdravotnické záchranné služby. Novinářům to dnes řekl hejtman Bohumil Šimek (ANO). Záchranáři podle něj využívají v areálu nemocnice nevyhovující prostory bývalé kotelny. Nový objekt vznikne místo současných garáží. Práce by měly být hotové v první polovině příštího roku.

Radní kraje vybrali společnost Stavební firma Plus z Hodonína, která objekt postaví. Dala ekonomicky nejvýhodnější nabídku za 41,8 milionu korun včetně DPH. "Současná výjezdová základna v prostorách bývalé kotelny neumožňuje temperovat vozidla. Užívané prostory včetně šaten jsou nevyhovující a značně omezují činnost záchranářů," uvedl Šimek.

Podle mluvčí kraje Moniky Brindzákové bude základem budovy montovaný železobetonový skelet. V prvním nadzemním podlaží bude stanoviště pro jedno zásahové vozidlo rychlé lékařské pomoci, pro jedno záložní sanitní vozidlo, dezinfekční box pro očistu a dezinfekci vozidla po výjezdu a sklady. Ve druhém nadzemním podlaží budou pobytové místnosti posádek, denní místnost, sociální zařízení, šatny, stanoviště provozního technika a datové centrum. Ve třetím nadzemním podlaží bude technická místnost vzduchotechniky a technická místnost ústředního vytápění.

Práce by měly začít v březnu a potrvají 14 měsíců. Hotovo by tak mělo být v květnu příštího roku. "Je to akce, která je součástí úvěrového financování ze strany Evropské investiční banky," poznamenal Šimek. Kraj si domluvil u banky úvěr 700 milionů korun a v následujících letech ho hodlá čerpat na investiční akce, jako jsou právě výjezdové základny, domovy seniorů nebo silnice. Další základny chce kraj vybudovat v Kyjově nebo Boskovicích.
Zdroj: Lenka Horáková
Vložil: ČTK, 13.02.19 08:45
Návštěvnost: 46 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.