Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Nákladní auto narazilo v Sobíně do zvoničky, radnice chce novou

Praha - Kapličku se zvoničkou na pražském Sobíně dopoledne poničil kamion, na příkaz statika byla ještě dnes stržena. Sutiny byly odklizeny ze silnice, odvoz zbylých začne ve středu. ČTK to řekla Marta Koropecká, starostka Zličína, pod který Sobín spadá. Novogotickou kapličku, která je od roku 2007 památkově chráněná, bude chtít městská část postavit znova. Okolí kapličky bylo po nehodě zhruba pět hodin neprůjezdné, odklonem jezdily autobusy MHD. Řidiče kamionu odvezla sanitka do nemocnice.

"Statik nařídil, že musí být zbourána, aby nebyl nikdo zraněn nebo se zbytky nezřítily do silnice. Odklizena je silnice, zítra (ve středu) se začne odklízet zbytek. Zatím neznáme příčinu. Budeme zjišťovat, zda měl řidič povinné ručení a zda z něj třeba dostaneme nějaké peníze na obnovu. Budeme shánět také další finance, na obnovu jsme připraveni vypsat třeba i veřejnou sbírku," řekla starostka.

Kamion, který převážel stavební materiál, narazil do kapličky se zvoničkou před 11:00. Stavbu zčásti zdemoloval. Kvůli nehodě museli policisté odklánět dopravu. Příčina ještě není známa. Případ se stále prošetřuje, řekl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Následky nehody byly podle twitteru pražské policie odstraněny a provoz byl obnoven kolem 16:00.

Sedmašedesátiletého muže odvezla záchranná služba do motolské nemocnice. "Jednalo se o preventivní vyšetření po nehodě," řekla mluvčí pražské zdravotnické záchranné služby Jana Poštová.

Po objízdné trase musely jezdit autobusy MHD, výluku měly mezi zastávkami Sobín až Strojírenská. Linka 164 končila v zastávce Sídliště Řepy, odkloněna byla také linka 306.

Zličínská radnice určitě bude chtít postavit v Sobíně novou kapličku, řekla starostka Koropecká. "Nyní to odhodlání máme. Ale už to nebude ono, měla totiž nevyčíslitelnou historickou hodnotu," doplnila.

Kaplička se zvoničkou stála v Hostivické ulici. Postavena byla v roce 1885 v neogotickém slohu na osmiúhelníkovém půdorysu podle návrhu V. K. Panoše.
Autor: ČTK, 13.02.19 08:30
Návštěvnost: 30 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.