Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Držitelem Driehausovy ceny 2019 je Maurice Culot

Pařížský architekt Maurice Culot byl 17. ledna 2019 vyhlášen laureátem Driehausovy ceny za klasickou architekturu. Nejvýznamnější světové ocenění pro současné tradicionalistické architekty, spojené s finanční odměnou 200 000 USD, mu udělila komise zřízená fakultou architektury Univerzity v Notre Dame v USA. Jejími členy jsou architekti Michael Lykoudis, Léon Krier a Demetri Porphyrios, architektky Melissa DelVecchio a Elizabeth Plater-Zyberk, architekt a spisovatel Witold Rybczynski, kritik Paul Goldberger a zakladatel města Seaside Robert Davis. Cena bude předána 23. března 2019 na slavnosti v Chicagu. Zároveň získal Cenu Henryho Hopea Reeda (50 000 USD) za kultivaci a propagaci tradiční výstavby a umění Carl Laubin, americko-britský architekt a malíř (nar. 1947), proslavený svými obrazy zachycujícími převážně klasické, ale i modernistické budovy.

Maurice Culot, původem Belgičan, se narodil v roce 1937 v Seville. Studoval architekturu v Bruselu a svá studia završil stáží v Nadaci Franka Lloyda Wrighta v Taliesinu West. Patří k iniciátorům a klíčovým teoretikům a praktikům Nového urbanismu. Od konce 60. let 20. století se zabývá rehabilitací tradiční městské tkáně, navrhuje rekonstrukce domů a městských bloků z 19. století a první poloviny 20. století, jakož i nové městské čtvrti (zejména v Belgii a Francii) s tradičním rozvrhem a objekty ve všech vhodných stylech od vernakulárního revivalu po dekonstruktivismus. V současnosti je prezidentem mezinárodního studia ARCAS, s tisícovkou realizací a trojím sídlem v Paříži, belgickém městě Knokke-Heist a polském Gdańsku. Culot v roce 1969 v Bruselu založil a následně spoluřídil Archives d'Architecture Moderne, sdružení pečující o archiv a časopis věnovaný zejména objevování a popularizaci "zapomenutých" architektů secese, art deco a neortodoxní moderny.

> architecture.nd.edu
Autor: Martin Horáček, 07.02.19 20:30
Návštěvnost: 45 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.