Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Hospic v Brně chce rozšířit služby rekonstrukcí za 70 milionů


Brno - Hospic svaté Alžběty v Brně plánuje za 70 milionů korun rekonstrukci a dostavbu svého sídla, aby mohl rozšířit služby pro pacienty například s Alzheimerovou chorobou nebo jiným typem demence. Rekonstrukcí vznikne 21 pokojů s 23 lůžky. Brno mu na to dá pět milionů korun a půjčí 15 milionů, které hospic poté vrátí z peněz získaných od státu a kraje. ČTK to dnes řekla brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS). Za hospic potvrdil ČTK informace o rekonstrukci Pavel Kosorin.


Rekonstrukce a rozšíření služeb má vyjít na 70 milionů, z toho zhruba polovinu hospic získal z Evropské unie. "My to podpoříme pěti miliony a dalších 15 milionů poskytneme jako návratnou půjčku. Oni nám to potom vrátí, ale zatím mají u kraje a státu o peníze pouze požádáno, nemají zatím nic přiznáno," uvedla Vaňková.

Podle ní hospic dostane kolem 35 milionů z Evropské unie. "Nutno podotknout, že se mu podařilo získat i peníze od soukromých investorů," poznamenala Vaňková.

Hospic, který se stará o umírající lidi, má kapacitu 22 lůžek a předloni poskytl péči více než 200 klientům. Vedle toho poskytuje také služby domácího hospice Tabita, který se předloni postaral o více než 230 pacientů, za kterými lékaři, sestry nebo sociální pracovníci docházeli domů. V hospici funguje i poradna nebo půjčovna zdravotních pomůcek. Jeho nová investice má přinést pomoc také pacientům s těžkou formou kognitivní poruchy jako Alzheimerovou nemocí nebo demencí. O tyto pacienty se vesměs starají rodinní příslušníci, nové prostory hospice s více než 20 pokoji mají sloužit pacientům do doby, než péči o ně opět převezmou členové rodiny.
Autor: ČTK, 06.02.19 08:10
Návštěvnost: 49 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.