Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Ostrava už má k dispozici návrhy nové koncertní haly


Ostrava - Ostrava už má k dispozici návrhy podoby nové koncertní haly, jejíž výstavba patří k prioritám vedení města. Soutěžní porota se návrhy začne zabývat 18. února. Zatím není zcela jasné, zda své návrhy nakonec zaslala všechna oslovená zahraniční studia. Počet doručených obálek by tomu ale odpovídal. ČTK to dnes řekl primátor Tomáš Macura (ANO).


Architektonickou soutěž na stavbu koncertní haly město vyhlásilo loni v srpnu. Nejprve přímo oslovilo tři světově uznávaná studia, konkrétně tým amerického architekta Stevena Holla, polské Konior Studio, které navrhlo koncertní halu v Katovicích, a dánský ateliér Henning Larsen Architects, který navrhl sídlo filharmonie se sálem v Reykjavíku. Později z dalších 31 zájemců odborná porota vybrala na základě referencí a zaslaných portfolií další tři studia: Architecture Studio z Francie, německé Nieto Sobejano Arquitectos a nizozemské Van Dongen - Koschuch Architects and Planners. Není vyloučeno, že své návrhy poslala všechna studia. S jistotou to město bude vědět zhruba za dva týdny.

"Minulý týden v pátek vypršel termín, do kterého mohlo šest vyzvaných architektonických ateliérů doručit své soutěžní návrhy na podobu nové koncertní haly. Soutěž je anonymní a obálky zůstávají až do zasedání poroty zalepené, takže v tuto chvíli sice víme, že přišlo šest obálek, ale tvrdit s jistotou, že je to šest návrhů od oněch konkrétních šesti studií zatím nemůžeme," uvedl Macura.

Nová koncertní hala s kapacitou přesahující 1000 míst by měla stát zhruba 1,5 miliardy korun bez DPH. Stát má v sousedství Domu kultury města Ostravy. Město požaduje, aby stavba byla výjimečná nejen z architektonického hlediska, ale zároveň měla i špičkovou akustiku. Hala bude zázemím pro Janáčkovu filharmonii Ostrava. Orchestr dnes sídlí a koncertuje právě v kulturním domě vybudovaném v letech 1956 až 1961 v duchu moderního klasicismu, který neodpovídá nárokům na moderní koncertní zázemí.

Primátor už dříve uvedl, že soutěž by měla být dvoukolová. Do druhého kola by měly postoupit dva, maximálně tři návrhy. Na financování výstavby koncertní haly se má kromě města podílet i kraj a stát.
Zdroj: Martina Helánová
Vložil: ČTK, 05.02.19 21:40
Návštěvnost: 35 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.