Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Brno změní územní plán pro stavbu nového pavilonu nemocnice

Brno - Brněnské zastupitelstvo dnes schválilo zkrácený postup při pořízení změny územního plánu, která je potřebná pro stavbu nového pavilonu Úrazové nemocnice za půl miliardy korun. Změna územního plánu potrvá asi rok. V roce 2021 by mohla začít samotná stavba pavilonu, v němž budou operační sály, ARO i JIP, počítá se i s parkovacími místy. Práce by měly skončit do dvou let od jejich začátku.

Pavilon bude naproti nynějšímu areálu v místě parkoviště. Prostor je v územním plánu vyčleněný pro zdravotnictví, takže je tam možné stavět. Velikostně ale nestačí naplánovanému pavilonu. "Proto část místa s heliportem a asfaltem, které je v územním plánu vedené jako veřejné prostranství, na kterém nelze stavět, změníme v územním plánu pro účely zdravotnictví," uvedl náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-(ČSL).

Tím pádem bude možné v místě stavět a na pavilon už bude dostatek prostoru. Navíc zbude i místo pro zeleň, aby tam mohl být park. Nový objekt nabídne osm pater a heliport na střeše. V prvních čtyřech patrech bude parkoviště se 160 místy. Nahradí místa současného parkoviště a také se zvýší počet parkovacích míst pro pacienty i návštěvy.

V pátém až sedmém patře bude sedm operačních sálů, současné už jsou v nevyhovujícím stavu. Zázemí najde v patrech i anesteziologicko-resuscitační oddělení a jednotka intenzivní péče. Vznikne pro ně 26 lůžek. V posledním patře bude centrální sterilizace a technické zázemí.

Úrazová nemocnice provede ročně zhruba 7000 operací. Je jednou z nemocnic, kterou provozuje město Brno. Druhou je Nemocnice Milosrdných bratří, kterou si pronajímá od řádu Milosrdných bratří.
Autor: ČTK, 05.02.19 20:25
Návštěvnost: 36 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.