Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Znojmo vyhláší soutěž na podobu kašny na Horním náměstí

Znojmo - Znojmo vyhlásí společně s Českou komorou architektů architektonickou soutěž na podobu kašny na Horním náměstí, o jejíž výstavbě se mluví řadu let. Architekti mohou návrhy posílat do 6. května, 18. června chce město představit vítěze společně s dalšími návrhy, uvedla v tiskové zprávě mluvčí radnice Zuzana Pastrňáková.

Kašna či fontána má zpříjemnit pobyt na náměstí především v létě. "V horkých letních měsících se na náměstí opravdu nedá vydržet, proto bychom rádi tuto plochu zatraktivnili. Chtěli jsme doplnit i zeleň, nicméně opakovaně nám to nepovolují památkáři," řekl starosta Jan Grois (ČSSD).

Návrh má podle vedení radnice zohlednit to, že se na náměstí během celého roku konají různé kulturní akce. "Žádoucí je jeho interakce s návštěvníky, ideálně by měly být použité nějaké moderní technologie," uvedl místostarosta Jakub Malačka (ČSSD).

V porotě zasednou vedle členů vedení města architekti, památkář či odborník na vodní technologie.

Náměstí bylo rekonstruováno již na začátku tohoto desetiletí a v roce 2010 už byla dokonce vybraná podoba kašny, připomínala královskou korunu. Ztvárnili ji architekti Ludvík Grym a Jindřich Škrabal. Vedení města, které přišlo po volbách v roce 2010, však otázku kašny neřešilo.
Autor: ČTK, 05.02.19 20:15
Návštěvnost: 24 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.