Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Brno chce koupit od ministerstva obrany tělocvičnu u Anthroposu

Brno - Brno může koupit od ministerstva obrany chátrající nevyužívanou tělocvičnu u muzejního pavilonu Anthropos. Schválilo to dnes zastupitelstvo. Cena by měla být zhruba 11 milionů korun. Převod musí ještě schválit ministerstvo obrany, řekl novinářům radní Jaroslav Suchý (KDU-ČSL). Podle něj je potřeba objekt rekonstruovat, stát to bude kolem 20 milionů korun.

Získáním nevyužívané tělocvičny město ucelí území, kde v budoucnu plánuje vybudovat sportovní lokalitu za čtvrt miliardy korun. "Máme hotovou územní studii celkového areálu, v níž je ta tělocvična zakomponovaná. U ní se počítá s opravou asi za 20 milionů," uvedl Suchý.

Město zatím nemá představu, k čemu přesně bude tělocvična sloužit. "Máme ale na stole žádost od zástupců sportu BMX, což je zjednodušeně řečeno skate park na kolech. Je to nový olympijský sport. Jedna Brňačka a chlapec, který v Brně trénuje, mají možnost dostat se na olympiádu, pokud získají možnost trénovat v zimě pod střechou," řekl Suchý. O využití se ale bude jednat.

Odkup město považuje za významný krok. "Tělocvična je krásný stavební objekt, ale nevyužívá se a je zchátralá. Získáním do majetku ji budeme postupně rekonstruovat," doplnil náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL). Brno chce tělocvičnu zařadit do správy městské společnosti Starez-Sport, která se stará o sportoviště.

Město plánuje za muzejním pavilonem Anthropos vybudovat v příštích letech zhruba za čtvrt miliardy sportovně-rekreační oblast. V areálu časem vzniknou kromě hřiště na malou kopanou a bruslařského oválu i víceúčelová hřiště nebo plochy pro plážový volejbal a fotbal, ale také střelecká plocha a lezecká stěna. Součástí bude prostor s oddechovou zónou či místo pro děti. Na areál bude navazovat trasa cyklostezky, která spojuje severozápadní a jihovýchodní část města.
Autor: ČTK, 05.02.19 20:05
Návštěvnost: 26 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.