Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Hradecký kraj vypíše další tendr na opravu Dobrošova

Hradec Králové - Královéhradecký kraj by měl do konce tohoto týdne vypsat nové výběrové řízení na stavební firmu, která zajistí opravu předválečné pohraniční pevnosti Dobrošov na Náchodsku. ČTK to dnes řekli zástupci kraje. Půjde již o čtvrtý tendr. Kraj zrušil třetí loni, protože jediná firma, která se do přihlásila, nesplnila podmínky vypsané soutěže. Novinkou je i prodloužení termínu dokončení opravy pevnosti.

"Požádali jsme o prodloužení dotace, což máme schválené. Dotaci máme prodlouženou z původního termínu 30. listopadu 2020 na 8. prosince 2021," řekla ČTK mluvčí Královéhradeckého kraje Sylvie Velčovská.

Prodloužení termínu pro čerpání evropské dotace bylo pro kraj důležité. Při nedodržení termínu by totiž hrozilo, že o ni přijde, má přitom pokrýt většinu nákladů. Podle vedení kraje šlo původní termín stihnout za předpokladu, že stavební práce by začaly letos na jaře. "Díky prodloužení schválené dotace se zpoždění nepředpokládá," řekla ČTK Velčovská.

Podle ní kraj změnil také zadání soutěže na stavební firmu. Mluvčí bez bližších podrobností zmínila revizi projektové dokumentace. Podle dřívějších vyjádření vedení kraje by se změny mohly týkat například rozsahu stavebních prací nebo jejich ceny. Hejtmanství dnes neuvedlo, jaká bude nabídková cena čtvrtého tendru.

Podle vedení kraje za problémy při výběru zhotovitele může situace na stavebním trhu. Do prvního tendru se nepřihlásila žádná firma. Ve druhé soutěži kraj obdržel jen nabídku od litoměřické společnosti Gardenline s nabídkovou cenou 64,9 milionu korun bez DPH. Následně se však firma zakázky vzdala. Třetí tendr byl za nabídkovou cenu 65,2 milionu korun bez DPH vypsán loni v září. Přihlásila se firma Redomo, která částku překročila.

Hradecký kraj pevnost Dobrošov získal bezplatně od armády v roce 2015, prohlídky pro návštěvníky v ní zajišťuje náchodské muzeum. Pevnost ročně navštíví kolem 30.000 lidí.

Dobrošovská pevnost vznikla, aby společně s dalším pohraničním opevněním chránila republiku proti nacistickému Německu. Do uzavření mnichovské dohody o odstoupení pohraničních území Československa Německu v září 1938 ale pevnost nebyla dokončena.
Autor: ČTK, 04.02.19 16:25
Návštěvnost: 33 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.