Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dnes se sejdou pražští starostové kvůli výstavbě vládní čtvrti

Praha - V pražských Letňanech se dnes sejdou starostové městských částí, kterých se dotkne případná výstavba vládní čtvrti u konečné metra linky C. Setkání se zúčastní kromě starosty Letňan Zdeňka Kučery (ANO) také starostové sousední Prahy 9 Jan Jarolím, Kbel Pavel Žďárský (za Kbely náš domov) a Čakovic Jiří Vintiška (ODS). Chtějí se domluvit na společném postupu ve vztahu k jednáním mezi hlavním městem a premiérem Adrejem Babišem (ANO), který záměr prosazuje.

Starostové v minulém týdnu kritizovali to, že se jedná o výstavbě na pozemcích v katastru městských částí bez jejich účasti a o výsledcích schůzek mezi premiérem a pražským primátorem Zdeňkem Hřibem (Piráti)se dozvídají pouze z novin. Starostové proto chtějí získat přístup na jednání o výstavbě.

"Skutečně si připadáme jako vazalové velké Prahy, která o nás naprosto nedemokraticky rozhoduje," uvedl ve čtvrtek starosta Letňan Zdeněk Kučera (ANO). Na městských částech pak podle něho bude, aby řešily problémy související s výstavbou vládní čtvrti, nemocnice nebo bytů.

Na dnešním setkání proto budou starostové mluvit o možných dopadech výstavby na severovýchodní část hlavního města. Podle vyjádření v minulém týdnu se obávají zejména negativních dopadů na dopravu, která je podle Vintišky již nyní v nevyhovujícím stavu.

Primátor se ve středu sešel s Babišem ohledně dalšího využití městských pozemků v Letňanech, stavbu úřednického areálu dosud odmítal. Po schůzce oba politici uvedli, že budou dále jednat. Město požaduje vznik multifunkční čtvrti, kde by nicméně mohl být i areál pro úředníky. Magistrát si však klade podmínky, za pozemky požaduje po státu zaplacení dokončení městského okruhu za 60 miliard korun. Chce také od státu získat karlínské kasárny a zbytek areálu Nemocnice na Bulovce. Do kasáren by se podle Hřiba po roce 2028 mohli přesunout úředníci ze Škodova paláce, na pozemcích nemocnice by mohly vzniknout městské byty.

Využití pozemků o rozloze více než 30 hektarů u stanice metra město řeší delší dobu. Nyní je na nich pole, v minulosti chtěl například tehdejší primátor Pavel Bém na parcelách vybudovat areál pro olympijské hry.
Autor: ČTK, 04.02.19 07:50
Návštěvnost: 36 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.