Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dvěma raněným pádem lávky v Troji vyplatila pojišťovna odškodnění

Praha - Kooperativa pojišťovna vyplatila odškodnění dvěma ze čtyř lidí, kteří byli zraněni při předloňském pádu trojské lávky. ČTK to dnes sdělil mluvčí pojišťovny Milan Káňa. Výši odškodnění pojišťovna nesdělila. Praha uzavřela letos v lednu s pojišťovnou dohodu o vyplacení odškodného dříve, než skončí policejní vyšetřování. Lávka se zřítila 2. prosince 2017 a zraněni byli čtyři lidé, z toho dva vážně. Město loni každému ze zraněných dalo 50.000 korun. Příčina pádu stále není známa.

"Zálohy na pojistné plnění jsme včera odeslali dvěma klientům, kteří už nám doložili potřebné doklady. Částky bohužel nemůžeme nijak komentovat," sdělil Káňa. Další dva zranění mají pojišťovně stále dodat dokumentaci potřebnou k vyplacení odškodného. Pokud ji nedodají, pojišťovna jim odškodné nevyplatí.

Praha uzavřela dohodu s pojišťovnou kvůli dosud neukončenému policejnímu vyšetřování. Kdo je tak zodpovědný za předloňský pád lávky, zatím není jasné. Zranění podle vyjádření vedení města z minulého týdne s takovým postupem souhlasili. Peníze pojišťovna vyplácí z pojistky Technické správy komunikací (TSK), která má na starosti v Praze komunikace a mosty.

Radní hlavního města Hana Marvanová (Spojené síly pro Prahu) uvedla, že se vedení Prahy poškozeným omluvilo. "Já jsem poškozené informovala o tom, že když se budou dále obracet na pojišťovnu a budou dále uplatňovat svoje nároky, protože léčení ještě pokračuje, tak že jsme připraveni být nápomocni, pokud by nastal jakýkoliv problém," uvedla.

Praha letos plánuje zahájit stavbu provizorní lávky, která nahradí původní ve stejné trase a spojí přes řeku ulici Pod Havránkou v Troji s Císařským ostrovem. Hotova bude v únoru 2020. Sloužit bude pro chodce, cyklisty a budou po ní moci přejíždět v případě potřeby i záchranáři. Nyní na místě funguje přívoz. V budoucnu chce Praha vypsat architektonickou soutěž na finální podobu lávky, která má mít šířku šest až sedm metrů.
Autor: ČTK, 01.02.19 10:45
Návštěvnost: 39 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.