Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Moravská typografie v Brně se rekonstruuje, budou v ní kanceláře

Brno - Funkcionalistická budova Moravské typografie na brněnském Moravském náměstí z roku 1921 se po letech chátrání rekonstruuje díky zlínské developerské společnosti Cream Real Estate. Práce chce dokončit na konci letošního roku. Kanceláře již nyní nabízí k pronájmu. V budově budou i obchody, v podzemní části bude restaurace, uvedl v tiskové zprávě ředitel Martin Jarolím.

Budovu v severní části náměstí znali především novináři a tiskaři, protože se zde sázely noviny, tiskly a odsud se i distribuovaly až do 90. let minulého století. V posledních letech byly části pronajímané menším firmám.

Budova má osm nadzemních a jedno podzemní podlaží. V prvním patře se ještě počítá s obchody a výš už s kancelářemi. "Je to prozatím jeden z našich největších projektů. Naším cílem je oživení budovy, která nájemníkům nabídne komfort v centru města. Moravské náměstí má navíc v budoucnu projít rozsáhlou rekonstrukcí," uvedl Jarolím. Cenu rekonstrukce nezveřejnil.

Na konci roku už by měla být větší část pronajatá. Developer nabízí zákazníkům řešení kanceláří na míru, což je v současnosti velký trend. Zároveň je velká poptávka po kancelářích v centru města či v jeho blízkosti, což zaměstnanci vnímají jako benefit. Mnoho firem se přestěhovalo z kancelářských domů na periferii blíž k centru, přestože je zde komplikovanější parkování.

Skupina Cream je uskupení společností pod managementem uzavřeného fondu Cream Sicav. Hlavní činností fondu a podřízených společností skupiny je vyhledávání investičních příležitosti a jejich uskutečnění, akvizice a restrukturalizace firem a realitní činnosti. Skupina nyní spravuje více než 100 nemovitostí v 62 městech republiky.
Autor: ČTK, 30.01.19 08:00
Návštěvnost: 29 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.