Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
V Hradci nad Moravicí komunitní centrum za 65 mil. Kč nevznikne


Hradec nad Moravicí - Plánované komunitní a společenské centrum v budově Národního domu v Hradci nad Moravicí nakonec nevznikne. Zastupitelé se rozhodli, že nebudou dál chystat investici 65 milionů korun. ČTK to řekl starosta Patrik Orlík (SNK Občané občanům). Podle něj se představitelé města bojí se hlavně zadluženosti, město by si muselo vzít na dofinancování projektu úvěr 35 milionů korun. Radnice tak ale přijde o už vyjednanou dotaci ve výši 18 milionů korun. Podle Richarda Vaculy, provozovatele kina, které v budově sídlí, jde o špatné rozhodnutí.


Projekt komunitního centra počítal s přestavbou budovy postavené v roce 1909. Měl se zvětšit prostor, který využívá knihovna a v podkroví studie počítala s vybudováním multifunkčního sálu. Objekt je navíc ve špatném technickém stavu, takže se měl celý opravit a plánovalo se posílení základů. Nic z toho se nakonec neuskuteční. "Hlavním důvodem je obava z celkového zadlužení města. Navíc ne všichni zastupitelé jsou přesvědčeni, že poměr mezi cenou a získanou hodnotou je odpovídající," řekl starosta.

Opravy se ale podle něj budova dočká. "O rekonstrukci se už tady mluví čtyři volební období. Byl bych rád, kdyby se toto dotáhlo už v tomto volebním období," řekl starosta. Podle něj existuje několik variant. Jednou je například přestěhování knihovny do vhodnějších prostor. Náklady na takovou rekonstrukci se budou pohybovat okolo 55 milionů korun.

V budově Národního domu funguje úspěšné Kino Orion. Jeho dramaturg Richard Vacula, který se také podílel na přípravě žádosti o dotaci, rozhodnutí vnímá jako krok, který poškodí kulturu v Hradci nad Moravicí.

"Bez komunitního centra bude oprava o deset milionů levnější. Město ale přijde o dotaci 18 milionů. Selský rozum by rozhodoval jinak," míní. Dodal, že u některých zastupitelů jde i o osobní rovinu. "Některým provoz kina a náš úspěch vadí. Vnímají to jako své vlastní ohrožení," dodal.

Starosta to odmítá. "Rozhodoval názor většiny. Pro projekt bylo šest zastupitelů, proti 13. Já osobně žádnou averzi k panu Vaculovi necítím, pokud on má takový dojem, bylo by dobré, aby konkrétně uvedl, kdo to tak má, víc nemám chuť toto vyjádření komentovat," doplnil Orlík.
Autor: ČTK, 29.01.19 19:15
Návštěvnost: 27 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.